Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2011 r.

1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek. Przypomnijmy, że okres Adwentu ma podwójny charakter: kieruje naszą uwagę na powtórne przyjcie Chrystusa na końców czasów oraz przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia, podczas, których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa. Można już nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, by im według tradycji naszych ojców przesłać opłatek. Ofiarą wspomagamy Misje prowadzone przez nasze Siostry Służebniczki. Można już też nabyć świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas Polska. Jak co roku dochód z akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” przeznaczony jest na pomoc dzieciom z najbiedniejszych rodzin. Jest to dla nas okazja do podjęcia czynów miłosierdzia.

2. Nabożeństwo eucharystyczne, dziś o godzinie 18.00.

3. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. Roratniej, – codziennie o godzinie 7.00 rano. Dzieci szkolne uczestniczą we mszy św. z lampionami. Za najładniejsze lampiony przewidujemy nagrody.

4. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze sa.. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.

5. Zapraszamy na nabożeństwa przed wieczorną Mszą św. W poniedziałek: nowenna do św. Wincentego a Paulo, we wtorek modlitwy do św. Józefa, w środę nowenna do MB Objawiającej Cudowny Medalik, w czwartek do bł. Jana Pawła II, w piątek do Miłosierdzia Bożego.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Mikołaja, w środę – św. Ambrożego.

6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:

w środę – MB. Różańcowej, w sobotę – św. Małgorzaty.

6. W Polsce II Niedziela Adwentu obchodzona jest jako dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Celem tego dnia jest przypomnienie o potrzebie niesienia pomocy duchowej i materialnej katolikom w krajach byłego Związku Radzieckiego i w krajach Europy Wschodniej