Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 27.XI.2011 r.

1. Dziś rozpoczynamy Adwent – jest to czas przygotowania do godnego i duchowego przeżycia tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach, dziś o godz. 18.00. W dniu dzisiejszym przypada rocznica objawień na Rue du Bac w Paryżu. To tam Najświętsza Maryja Panna objawiła św. Katarzynie Labooure Cudowny medalik, który do dzis jest dla nas niezwykłym darem i wyrazem Jej Macieżyńskiej opieki. Na Mszy św. o godz 11.00. sprawowanej przez Księdza Wizytatora Zgromadzenia Misji – poświęcimy ołtarz św. Józefa. Po Mszy św. o godz 18.30, odbędzie się Procesja Różańcowa Światła.

2. Od jutra Msza św. Roratnia sprawowana będzie o godz 7.00 rano. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Dzieci przychodzą na Mszę św. z lampionami.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 20.00. Chorych z komunią św. ks. Jan odwiedzi w piątek, a ks. Proboszcz w poniedziałek 5 grudnia od godz. 9.00.

4. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się do końca listopada przed Mszą św. wieczorną.

5. W środę przypada święto św. Andrzeja Apostoła, a w sobotę w liturgii Kościoła wspominamy św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

6. W ubiegłym tygodniu na hospicjum Jezusa Miłosiernrgo zebraliśmy 1487 zł i 80 groszy.

7. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek: św. Wincentego a Paulo i św Moniki, w środę – św. Andrzeja, w czwartek św. Teresy w piątek św. Helleny, w sobotę św. Barbary.