Ogłoszenia duszpasterskie – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA – 20 listopada 2011 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

2. Dziś nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą za zmarłych o godzinie 18.00. W tygodniu modlimy się za zmarłych na różańcu przed Mszą świętą o godzinie 17.00.

3. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.30 rozpoczynamy Renowację Misji świętych – rekolekcje. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W piątek i w sobotę program przedstawia się następująco: o godz. 8.30 modlitwy za zmarłych, godz. 9.00 Msza św. z kazaniem, godz. 15.30 spotkanie dla szkoły podstawowej, o godz. 17.00 dla gimnazjum, o godz. 18.00 modlitwy za zmarłych, 18.30 Msza św. z kazaniem, o godz. 20.00 spotkanie z młodzieżą szkół średnich i pracującą.

4. W przyszłą niedzielę, 27 listopada, przeżywać będziemy rocznicę objawień na Rue du Bac w Paryżu. To tam Najświętsza Maryja Panna objawiła św. Katarzynie Labouré Cudowny Medalik, który do dziś jest dla nas niezwykłym darem i wyrazem Jej macierzyńskiej opieki. Na Mszy św. o godz.11.00, sprawowanej przez Księdza Wizytatora Zgromadzenia Misji – poświęcenie ołtarza św. Józefa, a po Mszy św. o godz. 18.30 procesja różańcowa światła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy naszych parafian i gości.

5. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu – rozpocznie ona czas naszego przygotowania do godnego i duchowo owocnego przeżycia tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Msza święta Roratnia od 28 listopada (poniedziałek), sprawowana będzie codziennie o godzinie 7.00 rano. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Dzieci przychodzą na Mszę św. z lampionami. Za najładniejsze lampiony przewidujemy nagrody.

6. Tych, którzy pragną wziąć udział w pielgrzymce do Rzymu, do grobów św. Piotra i Jana Pawła II, prosimy o zgłaszanie się do wtorku w kancelarii parafii św. Rodziny.

7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii kościoła: w poniedziałek – Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, we wtorek – św. Cecylii, w środę – św. Klemensa I, papieża i męczennika, w czwartek – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, w piątek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

8. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w czwartek – św. Jana Chrzciciela, w piątek – św. Anny.

9. Przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek wspieramy Hospicjum Jezusa Miłosiernego.

10. W najbliższą środę o godz.16.30 w olczańskim gimnazjum, odbędzie się spotkanie, na którym zostanie podsumowana uroczystość nadania patrona szkole, bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Społeczność szkolna zaprasza i dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do ufundowania sztandaru i zorganizowania uroczystości.