Ogłoszenia duszpasterskie – 33 niedziela zwykła – 13.11.2011r

1.Dziś w Kościele obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest wiele miejsc na świecie gdzie za wiarę, za przyznanie się do Chrystusa chrześcijan spotykają prześladowania a nawet śmierć. Pamiętając o tym wesprzyjmy ich naszą gorliwą modlitwą.

2.Dziś o godz. 18.00 nasza listopadowa modlitwa za zmarłych.

3.W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela ta jest ostatnią w liturgicznym Roku Kościelnym.

4.W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

We wtorek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego Bp i Dr. Kościoła

W czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

W piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

W sobotę – wspomnienie bł. Salomei zakonnicy

5.W przyszłą Niedzielę po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek a celem będzie wsparcie zakopiańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego. Zachęcamy do ofiarności na ten wzniosły cel.

6.Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:

W poniedziałek – św. Antoniego

We wtorek – św. Zofii

W środę – Bł. Jana Pawła II

W czwartek – św. Jadwigi Królowej

W piątek – św. Katarzyny Laboure

W sobotę – św. Józefa

7.Informujemy, że Szpital Powiatowy w Zakopanem zaprasza wszystkich zainteresowanych do skorzystania z bezpłatnych porad specjalistycznych z zakresu urologii. Porady będą udzielane przez specjalistów w ramach „białej soboty” w dniu 19 listopada od godz. 9.00 do 13.00.

8.Jak co roku organizowana jest pielgrzymka do Rzymu przez parafię Świętej Rodziny w Zakopanem. Chętni mogą się zgłaszać w tym tygodniu. Termin pielgrzymki – 07 – 16.2011 r.