Ogłoszenia duszpasterskie – 32 niedziela zwykła – 06.11.2011r

1. Dziś, dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. O godzinie 18.00 Nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą za zmarłych.

2. Trwa miesiąc listopad, czas szczególnej pamięci za zmarłych. Przez cały rok modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed mszą świętą o godzinie 9.00 i 11.00, a w listopadzie codziennie przed wieczorną mszą świętą o godzinie 17.00.

3. W piątek, 11-tego listopada przypada rocznica Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza święta z homilią w intencji Ojczyzny o godzinie 17.00. Prosimy o wywieszenie na naszych domach flag narodowych, będzie to wyraz naszego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Ze względów duszpasterskich ks. Kardynał udzielił w tym dniu dyspenzy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

4. Już po raz 19 w przeddzień rocznicy Odzyskania Niepodległości, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum na Olczy oraz Władze Miasta Zakopanego zapraszają do udziału w sztafetowym Biegu Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wspólny start wszystkich sztafet – w czwartek 10 listopada br. o godzinie 10.30. Zakończenie biegu o godz. 11.15. przy Szkole Podstawowej nr 4.

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we poniedziałek – M.B. Różańcowej, w czwartek- św. Małgorzaty.

6. W środę przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w piątek –św. Marcina, biskupa, w sobotę – św. Jozafata, biskupa i męczennika.

7. Od 24 do 27 listopada br. przeżywać będziemy renowację Misji Świętych. Dokładny program zostanie podany 20 listopada.