Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła – 09.10.2011r

1. Dzisiaj przeżywamy XI Dzień Papieski. Modlimy się o rychłą kanonizację Bł. Jana Pawła II. Dzień Papieski to także troska o Dzieło III Tysiąclecia. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na pomoc dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Zachęcamy do ofiarności na ten cel. Dzisiaj o godz. 11.30 suma odpustowa ku czci Matki Zbawiciela w Parafii na Pardałówce.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30.

3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Małgorzaty, w czwartek – św. Antoniego, w sobotę – św. Zofii.

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad, który naznaczony jest modlitwą za zmarłych. W zakrystii i w kancelarii Siostra przyjmuje wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej.

5. Kalendarz Liturgiczny:

w poniedziałek – świętych męczenników Dionizego, biskupa i towarzyszy,

w środę – bł. Jana Beyzyma, kapłana,

w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,

w sobotę – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

6. W piątek, 14 października – Dzień Nauczyciela. Na Mszy św. i na różańcu modlić się będziemy za naszych olczańskich nauczycieli i katechetów.

7. W sobotę, 15 października br. o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się uroczysty koncert pt.: „Ostatni Różaniec Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki”

/Bydgoszcz 19.X.1984 r./ w wykonaniu artystów scen warszawskich i Warszawskiego Chóru Polonia. Koncert ten wpisuje się w przygotowanie do Uroczystości nadania naszemu Gimnazjum imienia błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, która odbędzie się w środę 19 października br. o godz. 11.00. Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. Kard. Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski.

8. W najbliższą środę po nowennie w dolnym kościele, zapisy dzieci i młodzieży do zespołu parafialnego Giewont.

9. W przyszłą niedzielę – uroczystości zakończenia nabożeństw fatimskich. O godz. 15.00 z Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszy procesja różańcowa do kościoła św. Rodziny a następnie do kościoła św. Krzyża.