Ogłoszenia duszpasterskie – 27 niedziela zwykła – 02.10.2011r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, dodatkowa Msza święta w intencji zmarłych na cmentarzu o godz. 16. 00. Intencje przyjmuje Siostra w zakrystii. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 67 Tydzień Miłosierdzia po hasłem: „Bądźmy świadkami Miłości”.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej – w czwartek od godz. 16.00, a dla młodzieży gimnazjalnej w piątek od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 20.00.Chorych odwiedzimy od godz. 9.00.

4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Heleny i św. Barbary, w piątek – M.B. Różańcowej.

 

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad, który naznaczony jest modlitwą za zmarłych. W zakrystii i w kancelarii Siostra przyjmuje wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej.

6. Kalendarz Liturgiczny:

we wtorek – św. Franciszka z Asyżu. Jest to dzień imienin Ks. Kard. Franciszka Macharskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

w środę – św. Faustyny Kowalskiej,

w piątek – Najśw. Maryi Panny Różańcowej.

7. Od wczoraj do 05 października br. trwa w Bazylice Miłosierdzia Bożego II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia, zgromadził przedstawicieli z 70 krajów świata. Polecajmy ich w naszych modlitwach, prosząc o dobre owoce tego kongresu, dla całego świata.

8. We wtorek odbył się pogrzeb śp. Władysława Fedro z os. Stachonie. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.