Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła – 16.10.2011r

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30.

2. Dziś o godz. 15.00 z Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszy tradycyjna procesja różańcowa do kościoła Najświętszej Rodziny, a następnie do kościoła św. Krzyża.

3. W środę, 19 października o godz. 11.00 – uroczystość nadania naszemu Gimnazjum imienia Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczyć będzie ks. Kard. Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski. Prosimy o liczny udział parafian w tym wielkim wydarzeniu.

4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – bł. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej, we wtorek – św. Katarzyny Laboure, w środę – św. Józefa.

5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad, który naznaczony jest modlitwą za zmarłych. W zakrystii i w kancelarii Siostra przyjmuje wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej.

6. Kalendarz Liturgiczny:

w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

we wtorek – święto św. Łukasza,

w środę – bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana, męczennika,

w czwartek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji,

w piątej– bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

7. W przyszłą niedzielę – w Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone będą na cele misyjne.