Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy – Niedziela – 19.06.2011

1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz. 18.00

2. W czwartek, 23 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. O godzinie 8.00 odprawimy Mszę świętą (bez kazania) przed posesją Państwa Zofii i Stanisława Świder na Wojdyłach, a następnie pójdziemy w procesji do kościoła. Ołtarze usytuowane będą:

I – przed domem Państwa Zofii i Stanisława Świder

II –przed domem Państwa Anety i Michała Gawlak Socka

III – przy Remizie OSP

IV – w kościele. Po przyjściu do kościoła zostanie odprawiona Msza święta.

 

· Bardzo prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy oraz o przystrojenie domów na trasie procesji religijnymi emblematami, oraz zamknięcie sklepów na czas procesji. Do udziału i uświetnienia Procesji prosimy – muzykę, poczty sztandarowe Szkoły, Straży i Związku Podhalan.

· Ojców dzieci pierwszokomunijnych prosimy o poniesienie w czasie procesji i oktawy Figury Matki Bożej Cudownego Medalika.

· Prosimy o udział w procesji i oktawie Bożego Ciała dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne i rocznicowe, krucjatki, ministrantów, Róże Żywego Różańca, młodzież bierzmowaną.

· Prosimy Zelatorki i Zelatorów o odebranie w zakrystii dokładnego programu procesji i uzgodnienie szczegółów z siostrą.

· Próba sypania kwiatków w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkie dziewczynki z przedszkola, zerówki i klas pierwszych.

· W naszym Sanktuarium w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 7.00

· W ciągu oktawy Bożego Ciała procesja wokół naszego kościoła po Mszy św. wieczornej.

· We wtorek po Mszy św. wieczornej prosimy róże Żywego Różańca o przygotowanie figur i feretronów, a w środę po Mszy św. wieczornej przewieziemy do Państwa Świdrów.

3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:

W poniedziałek – św. Józefa, w piątek – św. Jana Chrzciciela, w sobotę – św. Anny.

Dzisiaj wolontariusze kwestują przy naszym kościele na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc. Prosimy o wsparcie tej akcji i waszą ofiarność.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM.

Proboszcz