Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 12 czerwca 2011 r.

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź.

2. Jutro, w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.30.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz.18.00.

3. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się w tym dniu czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Joanny i św. Antoniego, w środę – św. Zofii, w piątek – św. Jadwigi Królowej, w sobotę – św. Katarzyny Laboure.

5. Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, we – wtorek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w środę – bł. Jolanty, zakonnicy, w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego.

6. W przyszłą niedzielę 19 czerwca, wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.

7. Dziś o godz. 23.50 zbiórka i wyjazd pielgrzymów do Lichenia.

ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz