Ogłoszenia Duszpasterskie – 13 niedziela zwykła – 26 czerwca 2011 roku

1.Dziś gościmy w naszym Sanktuarium Chór Prymasowski przy Bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie pod dyrekcją Ks. Dariusza Sobczaka. Dyrygenci: Bogdan Olszak i Ks. Dariusz Sobczak. Organy: Ryszard Superczyński. Chór istnieje od 1914 r. Wykonuje utwory wielu wspaniałych kompozytorów polskich i zagranicznych. Koncert przed Sumą o godz. 10.45 i śpiew w czasie Mszy św. Szczere Bóg zapłać za uświetnienie liturgii.

2.Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w procesji po wieczornej Mszy św. Od jutra – poniedziałek – przechodzimy na wakacyjny program Mszy św. W tygodniu wieczorna o godz. 20.00. Na zakończenie Oktawy w czwartek poświęcenie ziół i kwiatów.

3.Jutro – w poniedziałek – przypada 27-my dzień miesiąca. W związku z Oktawą Bożego Ciała będzie to Eucharystyczna procesja światła. Przewodniczyć będzie Ks. Maciej Mroczek, kapłan neoprezbiter z naszego Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Na zakończenie udzieli błogosławieństwa prymicyjnego i rozda pamiątkowe obrazki. Serdecznie zapraszamy!

 

4.Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę o godz. 19.00.

5.W tym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi każdego dnia pół godziny przed Mszą świętą a w piątek od godz. 19.00. Ks. Jan odwiedzi swoich chorych w piątek od godz. 9.00 a Ks. Proboszcz 11 lipca w poniedziałek.

6.W przyszłą Niedzielę dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Intencje za zmarłych można zapisać w zakrystii.

7.W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – wsp. Św. Cyryla Aleksandryjskiego Biskupa i Doktora Kościoła, we wtorek – wsp. Św. Ireneusza Biskupa i Męczennika, w środę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 20.00. Nowenna o godz. 19.45, w czwartek – wsp. Świętych Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego, w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę – wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

8.Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, we wtorek – św. Moniki, w czwartek – św. Andrzeja, w piątek – św. Teresy, w sobotę – św. Heleny.

 

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz