Ogłoszenia Duszpasterskie VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 5 czerwca 2011 roku

1.Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. We wszystkich kościołach w Polsce jest to Niedziela Dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II. W związku z tym po Mszach św. zbierane są do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2.11 czerwca w sobotę odbędą się uroczystości 150-lecia edukacji na Olczy. Jubileusz rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w naszym Sanktuarium. Potem nastąpi uroczysty przemarsz do szkoły podstawowej i dalszy ciąg uroczystości. W godz. od 10.30 – 11.00 w trakcie przemarszu nastąpią utrudnienia w ruchu. Przepraszamy. W imieniu organizatorów zapraszamy na tak ważną uroczystość.

3.13 czerwca w poniedziałek dzieci, które obchodziły I rocznicę Komunii św. wraz z Rodzicami wyjeżdżają do Lichenia. Powrót 14 czerwca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – zapisy w zakrystii.

4.Serdecznie zapraszamy dzieci z Zakopanego i całego Podhala na koncert z udziałem Ks. Biskupa Antoniego Długosza – Przyjaciela dzieci p.t. „Ewangelia w piosence”. Odbędzie się on w czwartek 9 czerwca o godz. 10.00 w naszym Sanktuarium.

5.W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Małego Giewontu. Przypominamy Rodzicom dzieci, które się zapisały, że tym samym podjęli się obowiązku dopilnowania by uczęszczały na spotkania.

6.W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można uzyskać w tym dniu pod zwykłymi warunkami odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub recytację Hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”.

7.W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– w środę – św. Jadwigi Królowej

– w piątek – bł. Bogumiła biskupa

– w sobotę – św. Barnaby apostoła

8.Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – M B Różańcowej, w piątek – św. Małgorzaty.

 

 

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz