XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 listopada 2010 r.

1. Dziś na każdej Mszy świętej rozpoczęcie Misji Świętych. Serdecznie witamy Misjonarzy; ks. Benedykta Flasińskiego i ks. Jana Marka Kaczmarka.

2. Z racji Uroczystości Chrystusa Króla po Mszy św. o godz. 9.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, litania i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W dniu dzisiejszym przypada patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej

3. Trwa miesiąc listopada, czas szczególnej pamięci za zmarłych. W czasie Misji świętych- wypominki i różaniec o godz.18.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny w środę o godz. 18.15.

5. W sobotę 27 listopada przypada 180 rocznica Objawień na Rue Bac w Paryżu. To tam Najświętsza Maryja Panna objawiła św. Katarzynie Laboure Cudowny Medalik, który do dziś jest dla nas niezwykłym darem i wyrazem Jej macierzyńskiej opieki. Msze św. w naszym Sanktuarium o godz.7.00,9.00 i 20.00.

Po Mszy św. o godz. 20.00 procesja różańcowa światła.

Ojciec Święty Benedykt XVI zaprosił cały Kościół, aby zjednoczył się z nim w modlitwie „ w obronie życia nienarodzonego”. Papież poprowadzi ją w sobotę przed pierwszą niedzielą Adwentu w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz prosi, aby wszystkie parafie i inne wspólnoty naszej Archidiecezji włączyły się w papieską modlitwę, by wyjednać od Boga, Ojca Miłosierdzia, wielką łaskę nawrócenia serc ku obronie życia. U nas modlić się będziemy w czasie Procesji różańcowej światła.

6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w środę – św. Jana Chrzciciela, w czwartek – św. Anny, w sobotę– św. Wincentego a Paulo.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz