Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2024 roku

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do środy włącznie. Serdecznie witamy ks. Pawła Rycyka CM, dyrektora Misjonarskiego Ośrodka Formacyjnego Vincentinum w Krzeszowicach. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00 i  00; w czasie rekolekcji (od poniedziałku do środy) nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. We wtorek zapraszamy chorych na Mszę św. z sakramentem chorych o godz. 11.00. Po Mszy zapraszamy na spotkanie na plebanię. Spowiedź podczas rekolekcji godzinę przed każdą Mszą św. rekolekcyjną w czasie wystawienia Najśw. Sakramentu. Plan rekolekcji na stronie internetowej parafii i z tyłu kościoła.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa: w piątki dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.30 i 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym  w niedzielę  o godz. 17.15.  
 3. Społeczność Przedszkola Sióstr Służebniczek Ochronki św. Józefa zaprasza dzisiaj po Mszach świętych o 9.00 i 11.00, na wielkanocny kiermasz w dolnym kościele. Podczas kiermaszu będzie można nabyć ciasta domowego wypieku, ciasteczka wypieku przedszkolaków, oraz stroiki wielkanocne wykonane przez pracowników Ochronki. Cały dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dzieci do Krynicy Morskiej tego roku.
 4. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.
 5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 6. W nocy z 22/23 marca organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najśw. Rodziny w Zakopanem. Do przejścia trzy trasy. Zapisy na stronie www. edk.org.pl lub w zakrystii sanktuarium na Krupówkach. Pakiety będą rozprowadzane 22 marca przed Mszą św. w zakrystii. Transport powrotny we własnym zakresie.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie palm wielkanocnych. Palmy powinny być własnoręcznie wykonane z tradycyjnych, naturalnych materiałów. Palmy do konkursu prosimy przynieść do kościoła w najbliższą sobotę w godz. 17-18.00 a następnie komisja oceni palmy. Ogłoszenie wyników konkursu w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.
 8. Za tydzień niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godzinie 11.00.
 9. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w Wielki Poniedziałek 25 marca od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób, które nie są w stanie przyjść do kościoła, do których nie chodzi ksiądz w pierwsze piątki, a chciałyby przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. przed świętami.
 10. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w Sanktuarium Najświętszej Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. W tym roku rozważania będą dotyczyły błogosławionej Rodziny Ulmów, których relikwie będą w dniach 9-10 kwietnia br. w sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Serdecznie zapraszamy do udziału naszych parafian, mieszkańców Zakopanego i turystów.
 11. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Roże Żywego Różańca: w poniedziałek- św. Jadwigi Królowej oraz św. Katarzyny Laboure; we wtorek – św. Józefa.
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 18-25 września br. Plan pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapisy do końca kwietnia w zakrystii.
 13. Przy wyjściu z kościoła do puszek zebrane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można nabyć Baranki z CARITAS na stół wielkanocny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz i kustosz