Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 roku

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczną się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej, które poprowadzi ks. Marcin Cyburt z Pabianic a rekolekcje parafialne dla dorosłych i młodzieży rozpoczną się w przyszłą niedzielę 17 marca; nauki wygłosi ks. Paweł Rycyk CM z Krzeszowic. Plan rekolekcji znajduje się z tyłu kościoła i stronie internetowej parafii.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.30. W piątek 15 marca o godz. 20.00 Droga Krzyżowa po góralsku prowadzona przez Zespół Giewont. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.  Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie wszystkich Róż Żywego Różańca 
  3. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  4. W czwartek 14 marca o godz. 16.00 ks. bp Jan Zając udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Polecamy ich modlitwie parafian. Spowiedź dla świadków i rodziców bierzmowanych, kandydatów do bierzmowania i dzieci w ramach spowiedzi rekolekcyjnej we wtorek od godz. 17.00.
  5. Do  wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Roże Żywego Różańca: w środę – św. Antoniego; w piątek – św. Zofii; w sobotę – św. Jana Pawła II.
  6. Społeczność Przedszkola Sióstr Służebniczek Ochronki św. Józefa zaprasza w niedzielę 17 marca, po Mszach świętych o 9.00 i 11.00, na wielkanocny kiermasz w dolnym kościele. Podczas kiermaszu będzie można nabyć ciasta domowego wypieku, ciasteczka wypieku przedszkolaków, oraz stroiki wielkanocne wykonane przez pracowników Ochronki. Cały dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dzieci do Krynicy Morskiej tego roku.
  7. Przy wyjściu z kościoła do puszek zebrane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można nabyć Baranki z CARITAS na stół wielkanocny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń  CM – proboszcz