Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła – 19 listopada 2023r.

  1. Dzisiaj po raz siódmy obchodzimy w Archidiecezji Krakowskiej Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa z Księgi Tobiasza Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka (Tb 4,7). Z tej okazji po Mszach św. będzie możliwość wsparcia ofiarą do puszek działalności charytatywnej w diecezji. 
  2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika i Msza św. o godz. 18.00.
  4. Jacek Piotrowski zaprasza ponownie chętnych młodych w wieku 16-20 lat na spotkania nowopowstającej grupy młodzieżowej. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę 22 listopada o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
  5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; we wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP; w środę–św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w piątek- świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  6. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu mają następujące róże: w poniedziałek- św. Józefa; w piątek – św. Jana Chrzciciela. Zachęcamy parafian do wstąpienia do Róż Żywego Różańca. 
  7. Zapraszamy na Triduum rozpoczynające III rok Nowenny ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w dniach 25-28 listopada. To także nasze duchowe przygotowanie do dobrego przeżycia czasu adwentu i Świąt Bożego Narodzenia. Uroczysta Msza św. i Procesja Różańcowa Światła zostanie odprawiona w poniedziałek 27 listopada o godz. 18.00. Plan uroczystości znajduje się przy wejściu do sanktuarium.
  8. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik i Centrum Jana Pawła II w Krakowie w sobotę 25 listopada. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii do środy.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na leczenie Kalinki Woźniak z Nowego Targu. Zebrano 10 987 zł, 120 dolarów, 15 euro. 
  10. Zachęcamy do czytania tygodnika Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Ks. Jacek Lasoń CM Proboszcz