Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIV Niedziela Chrystusa Króla 26 listopada 2023 r.

  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Następną niedzielą rozpoczniemy okres Adwentu.
  2. Wczoraj rozpoczęliśmy Triduum Odpustowe i III Rok Nowenny ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, które w tym roku prowadzi ks. Andrzej Paluch CM, dyrektor Seminarium Internum wraz z seminarzystami. Dzisiaj  o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo. Jutro w poniedziałek 27 listopada Uroczystość odpustowa: Msza św. z kazaniem o godz. 7.00 i 18.00 oraz Procesja różańcowa światła, od 17.00-18.00 Adoracja Najśw. Sakramentu. We wtorek 28 listopada od 17.00-18.00 Adoracja Najśw. Sakramentu  i Msza św. o godz. 18.00 z kazaniem z okazji wspomnienia św. Katarzyny Laboure.  Plan Triduum znajduje się przy wejściu do sanktuarium. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy parafian, pielgrzymów i turystów. Niech to Triduum będzie także czasem duchowego przygotowania do dobrego przeżycia czasu Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika i Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  4. W kalendarzu liturgicznym w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.
  5. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 6.30-7.00 i 17.30 do 18.30. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec o godz. 17.15. 
  6. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu mają następujące róże: w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, we wtorek – św. Moniki; w środę- św. Rodziny. Zachęcamy parafian do wstąpienia do Róż Żywego Różańca. 
  7. Nasz Parafialny Regionalny Zespół Giewont brał udział z wyróżnieniem w Międzynarodowym Festiwalu w Turcji oraz w XXIII Konkursie Młodyk Tonecników w Białym Dunajcu. Gratulujemy wyróżnień uczestnikom oraz instruktorom naszego Zespołu
  8. Nasza parafia wraz z Biurem Pielgrzymkowo -Turystycznym ARCUS organizuje pielgrzymkę na Litwę w dniach 15-21 kwietnia 2024 r. Odwiedzimy między innymi: Częstochowę, Toruń, Bydgoszcz, Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Wigry, Wilno z Ostrą Bramą, Sokółkę, sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i polską Górę Krzyży w Świętej Wodzie oraz Białystok. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w zakrystii. Zapraszamy.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Marka Ślusarza z os. Piszczory.

Ks. Jacek Lasoń CM
 Proboszcz