Ogłoszenia Duszpasterskie: XVII Niedziela Zwykła 30 Lipca 2023 r.

Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. W dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 18.00 i 20.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

 1. Dzisiaj obchodzimy 35 rocznicę poświęcenia naszej świątyni. To wydarzenie miało miejsce 30 lipca 1988 roku, a aktu tego dokonał Jego Eminencja Ks. Kardynał Franciszek Macharski. Wypraszajmy u Boga za wstawiennictwem Niepokalanej potrzebne łaski dla żyjących i zmarłych parafian, księży misjonarzy i sióstr służebniczek, pielgrzymów, czcicieli Matki Bożej.
 2. Dzisiaj po Mszach św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy jako podziękowanie za bezpieczne podróże w ramach akcji Episkopatu Polski i MIVA Polska – 1gr za 1 km.
 3. We wtorek 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, a o godz. 17.00 – w godzinę „W” odezwą się dzwony kościelne.
 4. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. za zmarłych o godz. 16.00 na cmentarzu.
 5. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek- św. Alfonsa Marię Liguoriego, bpa i doktora Kościoła; w piątek – św. Jana Marię Vianneya, prezbitera.
 6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  we wtorek – św. Teresy; w czwartek – św. Barbary.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy we wrześniu ze względu na trwające urlopy księży. W czwartek o godz.20.00 Msza św. w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Spowiedź w I piątek w godz. 6.30-7.00 oraz od 19.30. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 19.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Tydzień temu świętowaliśmy 193. rocznicę pi erwszych objawień Matki Bożej siostrze Katarzynie Labouré. Jeszcze raz pragniemy wyrazić wdzięczność parafianom za waszą obecność w strojach regionalnych, zaangażowanie i wspólną modlitwę: pocztom sztandarowym, banderii, fiakrom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, krucjatkom,  przedstawicielom władz samorządowych, dziękujemy członkom róż, strażakom, policji, straży miejskiej, Muzyce, akordeonistom, Zespołowi Giewont, siostrom Służebniczkom oraz wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w piękne i godne przygotowanie i przeżycie uroczystości odpustowej.
 9. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka pieniędzy dla pogorzelców z Małego Cichego. Zbiórkę przeprowadzają Strażacy z Olczy w ramach wsparcia dla kolegów Druchów z sąsiedniej jednostki.
 10. W przyszłą niedzielę z racji I w miesiącu taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z wymianą oświetlenia w prezbiterium kościoła, nowym oświetleniem odrestaurowanych stacji drogi krzyżowej oraz naprawą oświetlenia stacji Tajemnic światła uszkodzonych przy umacnianiu skarpy. Dobiegają końca prace przy rewitalizacji terenu wokół kaplicy na cmentarzu. Dziękuję Panom Tomaszowi Galica i Maciejowi Pęksa oraz wolontariuszom parafianom za wykonane prace.   
 11. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Bronisława Bobak z ul. Kościuszki. Wieczny odpoczynek….

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz