Ogłoszenia Duszpasterskie: XVI Niedziela Zwykła ODPUST PARAFIALNY 23 lipca 2023 r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy, w tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 18.00 i 20.00 (w lipcu i sierpniu). W naszym sanktuarium spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
 2. Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. O godzinie 11.00 Suma Odpustowa
  z procesją eucharystyczną, której będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.
 3. Pragnę wyrazić wdzięczność ks. Markowi Bednarkowi CM za poprowadzenie przygotowania duchowego do dzisiejszej uroczystości i wygłoszenie dzisiaj kazań odpustowych.
 4. W czwartek 27 dzień miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00 i procesję różańcową.
 5. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek- wspomnienie św. Kingi, we wtorek – święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Tego dnia oraz w przyszłą niedzielę błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po wszystkich Mszach św. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy jako podziękowanie za bezpieczne podróże w ramach akcji Episkopatu Polski i MIVA Polska – 1gr za 1 km. W środę – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w sobotę- św. Marty, Marii i Łazarza.
 6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela, we wtorek – św. Anny; w czwartek- św. Wincentego a Paulo; w piątek- św. Moniki; w sobotę – św. Rodziny.
 7. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy organizowaną przez Apostolat Maryjny w sobotę 29 lipca o godz. 5.00 sprzed kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę w parafii przeżywać będziemy 35 rocznicę poświęcenia naszej świątyni. To wydarzenie miało miejsce 30 lipca 1988 roku, a aktu tego dokonał Jego Eminencja Ks. Kardynał Franciszek Macharski.
 9. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka pieniędzy dla pogorzelców z Małego Cichego. Zbiórkę przeprowadzą Strażacy z Olczy po każdej Mszy św. w ramach wsparcia dla kolegów Druchów z sąsiedniej jednostki.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Jana Stachoń-Groblowy i śp. Marię Stachoń-Groblowy z os. Stachonie

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz