Ogłoszenia Duszpasterskie: XVI Niedziela Zwykła – 16 lipca 2023 r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości, życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i 20.00; w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00,18.00 i 20.00. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
  2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek- wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera; w czwartek -bł. Czesława; w sobotę – święto św. Marii Magdaleny.
  3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – ś Jadwigi Królowej i św. Jana Pawła II; we wtorek- św. Katarzyny Laboure; w środę – św. Józefa.
  4. W przyszłą niedzielę 23 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny- wspomnienie pierwszego objawienia się Matki Bożej Katarzynie Laboure. Uroczystej sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Marek Jędraszewski. Po Mszy św. procesja eucharystyczna, w czasie której, prosimy o poniesienie przez Strażaków Figury Matki Bożej Niepokalanej, feretronów, baldachimu i sztandarów przez Róże Żywego Różańca. Po procesji zapraszamy do auli pod kościołem na specjalny występ Zespołu Giewont z okazji odpustu. Mszę św. poprzedzi orszak parafialny banderii konnej i powozów.  Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału Liturgiczną Służbę Ołtarza, krucjatki, poczty sztandarowe, Zespół Giewont, Muzykę. Przygotowanie  duchowe do odpustu rozpocznie się w piątek 21 lipca o godz. 20.00 i potrwa w sobotę na mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Poprowadzi je ks. Marek Bednarek CM. W sobotę 22 lipca zapraszamy chorych oraz osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 11.00 podczas której zostanie udzielony sakrament chorych a później zapraszamy uczestników Mszy na plebanię.  Na ten szczególny czas przygotujmy swoje serca przez spowiedź św.  Dokładny plan umieszczony jest na plakatach i stronie internetowej parafii.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy organizowaną przez Apostolat Maryjny w dniu 29 lipca br. (sobota). Koszt 120 zł, wyjazd o godz. 5.00. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii do dnia 26 lipca (środa).
  6. W dniach 15-17 września br. odbywać się będzie w Gdańsku Międzynarodowy Kongres Rodzin: Zainwestuj w Małżeństwo, Zainwestuj w Rodzinę. Dokładny plan i informacje na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy.
  7. Dzisiaj można nabyć książkę K. Grzywocza Wybrane na drogę. Autor był znanym i cenionym rekolekcjonistą, terapeutą, egzorcystą, który zaginął w Alpach kilka lat temu.
  8. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Marię Lach z os. Stachonie. Wieczny odpoczynek….

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz