Ogłoszenia Duszpasterskie: XIV Niedziela Zwykła 9 lipca 2023 r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00, 18.00 i 20.00. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
 2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kl. Olga Shushkevycha, który przez 2 tygodnie będzie pomagał duszpastersko w
 3. Od 8 do 15 lipca przy naszej Parafii będzie można obejrzeć wystawę plenerową, która opowiada o życiu i działalności Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej która została zamordowana w Boliwii. Gościmy dzisiaj przedstawicieli Fundacji, którzy powiedzą świadectwo i przybliżą nam postać tej wyjątkowej misjonarki. Po Mszach świętych na przygotowanym kiermaszu będzie można nabyć publikacje o śp. Helenie oraz pamiątki z misji, które stanowią cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w krajach misyjnych.
 4. Kalendarz liturgiczny: we wtorek-święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w środę-wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika, w czwartek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę – św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła; w przyszłą niedzielę –   wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika połączona z Mszą św. o godz. 20.00.
 6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w czwartek – św. Antoniego; w sobotę – św. Zofii.
 7. Już za 2 tygodnie 23 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny- wspomnienie pierwszego objawienia się Matki Bożej Katarzynie Laboure. Uroczystej sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Już dziś zapraszamy i prosimy o zorganizowanie banderii konnej, powozów i muzyki, serdecznie zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, krucjatki, poczty sztandarowe, zespół GIEWONT i zespół akordeonowy. Przygotowanie duchowe do odpustu rozpocznie się w piątek 21 lipca o godz. 20.00 i potrwa w sobotę na mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Poprowadzi je ks. Marek Bednarek CM. W sobotę 22 lipca zapraszamy chorych oraz osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 11.00 podczas której zostanie udzielony sakrament chorych – bardzo prosimy bliskich tych osób o pomoc w dotarciu na to nabożeństwo. 
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy organizowaną przez Apostolat Maryjny w dniu 29 lipca br. (sobota). Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii do dnia 26 lipca (środa).
 9. Ministranci i krucjatki z naszej parafii powrócili wypoczęci z wyjazdu wakacyjnego z Jastrzębiej Góry. Ministranci uczestniczyli z sukcesami zdobywając czołowe miejsca w Turnieju o Puchar Wizytatora w podkrakowskich Piekarach. Dziękujemy za organizację i opiekę na dziećmi Siostrze Barbarze Żmudzie i Ks. Danielowi Frącowi CM. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom, dzięki, którym udało się zorganizować wyjazdy.
 10. W tym tygodniu zakończono dalsze prace związane z  wymianą oświetlenia naszego kościoła. Doświetlono prezbiterium, ołtarz, tabernakulum i figurę Niepokalanej. Koszt wykonanych prac 10 000 zł.
 11. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć książkę ks. K. Grzywocza Wybrane na drogę. Autor był znanym i cenionym rekolekcjonistą, terapeutą, egzorcystą, który zaginął w Alpach kilka lat temu.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i do nabywania kalendarza z naszego sanktuarium na 2024 rok i jubileuszowych pocztówek.
 13. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Stanisława Świder „Migiel” którego Msza św. pogrzebowa odbędzie się w piątek 14 lipca o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz