Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Zwykła 12 lutego 2023 roku

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości, życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.   Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. W tygodniu o godz. 7.00 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.00.  Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą. 
 2. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy.
 3. Po Mszach św. ofiarą do puszek można wesprzeć poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii. Dziękujemy za ofiarność.
 4. Kalendarz liturgiczny: we wtorek święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 5. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe:
  w poniedziałek – św. Antoniego;
  w środę – św. Zofii;
  w czwartek- św. Jana Pawła II;
  w piątek– św. Jadwigi Królowej;
  w sobotę –św. Katarzyny Laboure.
 6. Bardzo dziękuję Siostrom Służebniczkom, Pani Marii Pawlikowskiej oraz Panu Andrzejowi Macurze, Andrzejowi Gewont, Krzysztofowi Ustupskiemu, ministrantom: Wojciechowi, Karolowi i Jakubowi Gut-Misiaga   za rozebranie choinek, żłobka i dekoracji świątecznych w kościele. Bóg zapłać.
 7. W przyszłą niedzielę 19 lutego Rodzice i Dyrekcja Ochronki św. Józefa – Przedszkola Sióstr Służebniczek zapraszają po każdej Mszy Świętej do dolnego kościoła na kiermasz ciast. Społeczność Ochronki jednoczy się we wspólnych działaniach w obliczu trudności jaką jest zagrożona płynność finansowa przedszkola.
  Od stycznia drastycznie zmniejszyła się dotacja na przedszkole, co wiąże się z brakiem środków finansowych umożliwiających jego dotychczasowe funkcjonowanie. Kupując ciasto upieczone przez Rodziców możecie wesprzeć Ochronkę i pomóc jej przetrwać ten trudny czas, a jednocześnie osłodzić sobie niedzielę domowym ciastem.  
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej przy wyjściu można nabyć tygodnik „Gość Niedzielny”.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz