Ogłoszenia Duszpasterskie: VII Niedziela Zwykła 19 lutego 2023 roku

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości, życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. W tygodniu o godz. 7.00 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.00.  Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą. 
 2. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy.
 3. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.    
 4. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 18.00. W środę obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.00.
 5. W archidiecezji krakowskiej w Środę Popielcową rozpoczyna się okres Komunii św. wielkanocnej; trwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej do 4 czerwca.
 6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej: w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00 oraz o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.15. W Polsce za udział
  w nabożeństwach wielkopostnych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy również do podjęcia i realizacji postanowień wielkopostnych.
 7. Dzisiaj Rodzice i Dyrekcja Ochronki św. Józefa – Przedszkola Sióstr Służebniczek zapraszają po każdej Mszy Świętej do dolnego kościoła na kiermasz ciast. Społeczność Ochronki jednoczy się we wspólnych działaniach w obliczu trudności jaką jest zagrożona płynność finansowa przedszkola. Kupując ciasto upieczone przez Rodziców możecie wesprzeć Ochronkę i pomóc jej przetrwać ten trudny czas. Zapraszamy do dolnego kościoła!
 8. W związku z rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita zachęca do wyrażenia solidarności z Narodem Ukraińskim. W piątek 24 lutego br. o godz. 16.30 w Katedrze na Wawelu Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę świętą w intencji pokoju. Bezpośrednio po niej odbędzie się koncert w wykonaniu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „Slobozhansky” z Charkowa, po czym nastąpi przemarsz pod hasłem „Razem dla Pokoju” ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny w Krakowie.
 9. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe: w poniedziałek – św. Józefa; w piątek – św. Jana Chrzciciela; w sobotę – św. Anny. 
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem do nabycia: Gość Niedzielny.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz