Ogłoszenia Duszpasterskie Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 stycznia 2023 roku

Wzywając wstawiennictwa Świętej Bożej Rodzicielki Maryi wchodzimy w nowy rok 2023 pełni nadziei, że dobry Bóg obdarzy nas i cały świat upragnionym pokojem i  z Jego błogosławieństwem i opieką Matki Bożej wzrastać będziemy w miłości do Boga i człowieka.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tace, a przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni.
 2. Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę (od Nowego Roku zmiana godziny Mszy św. wieczornej w tygodniu i niedzielę na godz. 18.00). Katolicy zobowiązani są dziś do uczestnictwa we Mszy świętej. W intencji pokoju modlić się będziemy na nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30.
 3. Po Mszach św. wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek dla rodzin z Zoniówki, które w wyniku pożaru przed świętami straciły dom.
 4. Wizytę duszpasterską tzw. Kolędę rozpoczniemy od poniedziałku 2 stycznia. Dokładny program wywieszony jest w gablocie pod chórem oraz podany na stronie Sanktuarium w internecie. 
 5. Rozpoczął się XIV Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Dokładne informacje o wykonawcach i miejscu koncertu znajdują się na plakacie z tyłu kościoła. 
 6. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Katolicy zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy świętej. Podczas, każdej mszy poświęcenie kredy i kadzidła. Składka przeznaczona będzie na misje prowadzone przez nasze Zgromadzenie. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Teresy;  we wtorek- św. Barbary; w sobotę – Matki Bożej Różańcowej.
 9. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.15.
 10. 27 grudnia zmarł ks. Tadeusz Lubelski CM. W latach 2006-2011 duszpasterzował na Olczy jako dyrektor Apostolatu Maryjnego. Pogrzeb   odbędzie się 3 stycznia o godz. 11.00 w Sopocie. W naszej parafii Msza św. za śp. ks. Tadeusza zostanie odprawiona w sobotę 7 stycznia o godz. 7.00.
 11. Bożemu Miłosierdziu polećmy także zmarłego parafianina śp. Franciszka Chowaniec z os. Rybkówka.

Ks. Jacek Lasoń CM
proboszcz