Ogłoszenia Duszpasterskie: BOŻE NARODZENIE – 25 grudnia 2022 roku

 1. Dzisiaj Msze św. o 9.00, 11.00 i 18.30. W tym tygodniu nie będzie nabożeństw eucharystycznych oprócz środy – o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej.
 2. W drugi dzień świąt czcimy św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę.  Z okazji święta Św. Rodziny zapraszamy małżeństwa obchodzące w tym roku swoje Jubileusze Małżeńskie na Mszę św. o godz. 11.00, aby odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Także na tej Mszy św. złożymy życzenia imieninowe ks. Janowi Szwaikowskiemu CM oraz wyrazimy wdzięczność ks. Marcinowi Nowotarskiemu  CM za jego ponad roczną  posługę duszpasterską w naszej parafii.
 3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Anny i św. Wincentego a Paulo; w środę – św. Moniki; w czwartek – św. Rodziny.
 4. We wtorek 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 18.30 i procesję Różańcową Światła.
 5. W liturgii Kościoła: we wtorek- święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty; w środę święto Świętych Młodzianków, na Mszy św. o godz. 18.30 pobłogosławimy dzieci; w piątek- święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 6. W sobotę 31 grudnia nabożeństwo w intencji dziękczynno-przebłagalnej i Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 16.30.
 7. W przyszłą niedzielę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Pierwszy dzień nowego roku jest czasem szczególnej modlitwy całego Kościoła o Pokój na świecie. W tej intencji będziemy się modlić w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 18.00 ( zmiana godziny Mszy św. wieczornej w tygodniu i niedzielę). Tego dnia katolicy zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy świętej.
 8. Wizytę duszpasterską tzw. Kolędę rozpoczniemy od poniedziałku 2 stycznia. Dokładny program wywieszony jest w gablocie pod chórem oraz podany na stronie Sanktuarium w internecie.
 9. Rozpoczął się XIV Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Dokładne informacje o wykonawcach i miejscu koncertu znajdują się na plakacie z tyłu kościoła.
 10. Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem zaprasza w piątek 30 grudnia na uroczystości odpustowe. O godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Roberta Chrząszcza. 
 11. W niedzielę 1 stycznia wolontariusze będą zbierać po Mszach św. ofiary do puszek dla rodzin z Zoniówki, które w wyniku pożaru przed świętami straciły dom.
 12. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim którzy przyczynili się do posprzątania i przystrojenia naszego kościoła na czas świąt. Dziękuję Panu Andrzejowi Macurze za koordynację i nadzór nad pracami. Strażakom naszej OSP Olcza, którzy postawili szopkę, ustawili i przystroili choinki: panom: Łukaszowi Macurze, Janowi Cudzich – Howaniec, Stanisławowi Gut – Misiaga, Andrzejowi Majerczykowi, Józefowi Walkosz Strzelec, Pawłowi Migiel,  Janowi  i Michałowi Gawlak Socka, Dariuszowi Kurek, Jakubowi Bobak, Krzysztofowi Ustupskiemu; Panu Andrzejowi Skupniowi a także Państwu Karpiel i Gut i za ofiarowanie przepięknych choinek do naszego sanktuarium. Dziękujemy naszym drogim Siostrom Służebniczkom, pani Marii Pawlikowskiej za przystrojenie figur w szopce i wszystkim, którzy w tym czasie pomogli posprzątać i przystroić świątynię. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza i Parafialnemu Regionalnemu Zespołowi Giewont i Muzyce za przygotowanie liturgii w czasie świąt.
 13. Numer świąteczny Gościa Niedzielnego.
 14. Życzenia na Boże Narodzenie

Ks. Jacek Lasoń CM-proboszcz