Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIII Niedziela Zwykła 4 września 2022 r.

Serdecznie witamy wszystkich gości, pielgrzymów i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.30, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Siostry Służebniczki: Siostrę Natalię Bąk-przełożoną Sióstr domu zakopiańskiego i dyrektorkę przedszkola; Siostrę Stanisławę Migas – zakrystiankę i Siostrę Barbarę Żmuda- wychowawczynię dzieci w przedszkolu i formatorkę krucjatek. Siostrę Beatę –wychowawczynię w przedszkolu ogarniamy życzliwością i modlitwą z okazji imienin, życząc wszelkiego Bożego błogosławieństwa.
  2. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 16 na cmentarzu. Trwa inwentaryzacja naszego parafialnego cmentarza. Prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej opiekunów grobów na których znajdą kartkę z informacją o uzupełnienie danych opiekunów oraz aktualizację prolongaty.
  3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa eucharystyczne o godz. 18.00 oraz na nowennę do Matki Bożej od Cudownego medalika w środę.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na spłatę montażu windy do naszego sanktuarium i prace związane z utrzymaniem świątyni. Dziękujemy także za indywidualne ofiary składane na ten cel. Do spłaty pozostało 15 400 zł.
  5. Kalendarz liturgiczny: w czwartek – święto Narodzenia NMP; w piątek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy; i w Rodzinie Wincentyńskiej wspomnienie bł. Fryderyka Ozanama;  w niedzielę – św. Jana Gabriela Perboyre.
  6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w środę Różę M.B. Różańcowej.
  7. Za tydzień 11 września XXX Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie o godz. 9.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej przy stacji u Piłata. Mszy św. o godz. 11.30 będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Przewidziane są także liczne atrakcje i zabawy dla całych rodzin.
  8. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie przygotowujące się w tym roku do pierwszej Komunii św. na Msze św. w niedziele o godz.11.00.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz