Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości, pielgrzymów i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.30, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – wspomnienie świętego Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła,  w środę- święto Podwyższenia Krzyża św.; w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej, w piątek-świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w niedzielę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży. Jest to dzień patrona s. Stanisławy Lipki i s. Stanisławy Migas, którym złożymy życzenia imieninowe w przyszłą niedzielę o godz.11. 
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Antoniego, w czwartek – św. Zofii, w piątek – św. Jana Pawła II,  w sobotę – św. Jadwigi Królowej.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne codziennie o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika w środy o godz. 18.00
 5. Modlitwom parafian polecamy kapłanów Zgromadzenia Misji, którzy będą przeżywać w tym tygodniu w naszym domu misyjnym swoje rekolekcje.
 6. Ministrantów, lektorów i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 i po niej na spotkanie organizacyjne w czwartek 15 września.
 7. Ojcowie Cystersi z Mogiły z Krakowa zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża św. w dniach od 14 do 21 września. Dokładny plan na plakacie.
 8. W ramach świadczenia bezpłatnej specjalistycznej pomocy małżeństwom i rodzinom w Archidiecezji Krakowskiej, Fundacja Towarzyszenie Rodzinie oferuje  poradnictwo rodzinne, pomoc psychologiczną, pedagogiczna, psychoterapeutyczną, warsztaty z komunikacji interpersonalnej. Spotkania odbywają się w Zakopanem w nowej poradni Domu Parafialnego ul. Jana Pawła II 4 obok Sanktuarium Najświętszej Rodziny we wtorki i piątki, po uprzednim zapisaniu się telefonicznym. Szczegóły umieszczone są na plakacie oraz na ulotkach.
 9. Zapraszamy wiernych na tradycyjną Pielgrzymkę do Lewoczy, do Bazyliki Św. Jakuba i do Sanktuarium MB na Mariańskiej Górze. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 25 września. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu na Łukaszówkach (tymczasowy dworzec autobusowy). Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii przy Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Przy zapisie należy podać numer Pesel potrzebny do ubezpieczenia.
 10. W niedzielę 18 września obchodzony będzie Dzień Modlitwy za Młodzież. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek środków przeznaczonych na cele duszpasterstwa dzieci i młodzieży.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz