Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkanocna 1 maja 2022 roku

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. W tym roku czytamy i rozważamy Ewangelię św. Łukasza. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
 2. Dzisiaj dodatkowa Msza św. za zmarłych o godz. 16.00 na cmentarzu.
 3. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00.
 5. Dzisiaj wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Niech w tych dniach majowych na naszych domach i posesjach pojawią się flagi w barwach narodowych.
 6. 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszym sanktuarium w porządku niedzielnym. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00, natomiast na Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy za Strażaków naszej jednostki OSP Olcza z racji wspomnienia św. Floriana, dziękując Bogu za ich ofiarną służbę.
 7. W środę 4 maja – trzecia rocznica śmierci ś.p. ks. Jana Kowalika CM, proboszcza, budowniczego naszego kościoła. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.30.
 8. W czwartek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera; w piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 9. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę o godz. 18.30- modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W I piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 18.00.
 10. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone z litanią Loretańską o godz. 17.45.
 11.  Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z montażem windy do sanktuarium. Pozostało do spłaty 43 030 zł. 
 12. W tym tygodniu swoją zmianę mają Róże żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy; we wtorek – św. Barbary; w sobotę – M. Bożej Różańcowej.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz