Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 24 kwietnia 2022 roku

W tym roku Święto Miłosierdzia obchodzone jest pod hasłem „Dzień dobra”. Treść tego hasła przypomina, że „Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre.” (Rdz 1, 31). Przez dzieła miłosierdzia chcemy to Boże dzieło kontynuować, by dzięki naszym życzliwym sercom przymnażać światu dobra. Rozpoczyna się również 78 Tydzień Miłosierdzia. Dzisiejsza składa przeznaczona jest na potrzeby Caritas. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 1. Dziś uroczystości odpustowe w parafii na Chramcówkach i w parafii na Cyrhli.
 2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek –  święto św. Marka, ewangelisty; we wtorek -uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w  piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy o pokój o godz. 18.00 zapraszamy w poniedziałek – Różę św. Jana Chrzciciela i św. Anny i parafian z os. Oberconiówka; we wtorek – z os. Piszczory i Topory; w środę – Różę św. Wincentego a Paulo; czwartek – Różę św. Moniki i parafian z os. Mrowce, w piątek Różę św. Rodziny oraz parafian z os. Stary Młyn, w sobotę – z os. Galicówka i Gawlaki.
 4. We wtorek spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy św. wieczornej.
 5. Zapraszamy rodziców ministrantów i lektorów na Mszę św. we wtorek o godz. 18.30 a następnie na spotkanie.
 6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na próbę uroczystości we wtorek o godz. 16.00.
 7. W środę 27 dzień miesiąca – o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika, Msza św. o godz. 18.30 a następnie Procesja Różańcowa Światła.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00  złożymy życzenia imieninowe  siostrze Jolencie.
 9. 1 maja – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika i pierwsza niedziela miesiąca – dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
 10. Od przyszłej soboty przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP o godz. 18.00.    
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz