Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Zwykła 23 stycznia 2022 roku

W całym Kościele przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Czy czytam, słucham i żyję Słowem Bożym każdego dnia?

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci życzymy Wam dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. W tygodniu o godz. 7.00 i 18.30. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny z Mazur, z miejscowości Siemki koło Kętrzyna. Siostry prowadzą dom dla dziewcząt uzależnionych, gdzie pomagają dziewczętom odnaleźć sens życia i wyjść z uzależnienia. Po Mszach św. zbierać będą ofiary na utrzymanie domu i pracę z dziewczętami. Dziękujemy za wsparcie ich dzieła.
  3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – Uroczystość Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła-dla nas misjonarzy św. Wincentego a Paulo to kolejna rocznica powstania  naszego Zgromadzenia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30, by powierzać Bogu Zgromadzenie Misji, prowadzone dzieła oraz prosić o nowe powołania; w środę – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  4. Róże Żywego Różańca oraz Strażaków OSP Olcza z rodzinami zapraszamy w poniedziałek 24 stycznia na Mszę św. o godz. 18.30 i po niej na wspólne kolędowanie w kościele. Ze względu na trwającą pandemię i duży wzrost zakażeń nie będzie tradycyjnego dzielenia się opłatkiem.
  5. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe: w poniedziałek – Św. Jana Chrzciciela; we wtorek – św. Anny; w czwartek – św. Wincentego a Paulo; w piątek- św. Moniki, w sobotę-św. Rodziny.
  6. W środę 26 stycznia po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć w szerzenie przesłania Cudownego Medalika.
  7. W czwartek 27 stycznia zapraszamy na Mszę św. i procesję Różańcową Światła o godz. 18.30.
  8. Trwa XIII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Szczegółowe informacje o miejscach i godzinie koncertów znajdują się na plakacie pod chórem.
  9. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłego w piątek tatę ks. Marcina Nowotarskiego śp. Zygmunta.

Ks. Jacek Lasoń CM-proboszcz