Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Zwykła 16 stycznia 2022 roku

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości, życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30 a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  2. W dniach od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.
  3. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.00. Zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne codziennie o godz. 18.00
  4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, opata; w środę –  św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w piątek- św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  5. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe: w poniedziałek- św. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej;  we wtorek – św. Katarzyny Laboure;  w środę- św. Józefa.
  6. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy – Drodzy Parafianie za waszą obecność, życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, złożone ofiary na rzecz parafii, ministrantów i krucjatek. Szczególne podziękowania dla Pana Andrzeja Skupnia i Fiakrów za pomoc w kolędowaniu. Niech Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem za wszelkie dobro.
  7. W przyszłą niedzielę 23 stycznia br. gościć będziemy w naszej parafii siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny z Mazur, z miejscowości Siemki koło Kętrzyna. Siostry prowadzą dom dla dziewcząt  uzależnionych, gdzie pomagają dziewczętom odnaleźć sens życia i wyjść z uzależnienia. Po Mszach św. zbierać będą ofiary na utrzymanie domu i pracę z dziewczętami.
  8. Trwa XIII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Szczegółowe informacje o miejscach i godzinie koncertów znajdują się na plakacie pod chórem.
  9. Retransmisja koncertu kolęd w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze nagrywanego w naszym sanktuarium odbędzie się dzisiaj w TVP3 Kraków o godz. 19.15. oraz 23 stycznia na antenie ogólnopolskiej TVP.
  10. Lekarz weterynarii pan Wacław Gutt – Mostowy informuje, że obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie odbędzie się w sobotę 22 stycznia w godzinach: Osiedle  Olcza koło Domu Strażaka: 12.30-13.30; os. Stachonie koło Pana Stachonia Wilka 13.30-14.00; os. Wojdyły koło Pana Sowińskiego 14.00-14.15.

              Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz