Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkanocna – 2 maja 2021r.

  1. Nabożeństwa majowe ku czci NMP w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.
    W każdą pierwszą niedzielę począwszy od maja do października, o godz. 16.00 na cmentarzu odprawiania jest Msza św. za zmarłych.
  2. Jutro uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. 3-go maja wspólnota Sióstr Służebniczek NMP będzie przeżywać rocznicę powstania Zgromadzenie. Obejmujemy naszą modlitwą siostry aktualnie pracujące w naszej parafii jak i te których już wśród nas nie ma zarówno żyjące jak i zmarłe.
  3. 4 maja we wtorek wspominamy św. Floriana patrona strażaków. Za naszych strażaków z OSP Olcza będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 18.30. Tego dnia 2 rocznica śmierci ks. Jana Kowalika CM byłego proboszcza tej wspólnoty i budowniczego tej świątyni.
  4. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek na wieczornej Mszy św. modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek odwiedzimy chorych, tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
  5. W środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera; w czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w sobotę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji. W tym roku ze względu na stan epidemii nie odbędzie tradycyjnej procesji. Ks. Arcybiskup zaprasza przedstawicieli wspólnot do udziału we Mszy świętej w niedzielę 9 maja br. sprawowanej o godz. 10.00 na Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce. Uroczystość będzie transmitowana w programie 1 TVP.
  6. Zmiany Róż żywego Różańca: w wtorek –św. Barbary; w piątek – Matki Bożej Różańcowej.
  7. Jutro na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy modlić się o potrzebne łaski i dary Ducha świętego dla maturzystów na czas egzaminów oraz o dobre rozeznanie drogi życiowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.