Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna – 25 kwietnia 2021 roku

  1. Dzisiejsza IV niedziela w okresie Wielkanocy jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
  2. Dziś w kalendarzu liturgicznym święto św. Marka ewangelisty, w naszych modlitwach pamiętajmy o naszym metropolicie ks. abp. Marku Jędraszewskim. W czwartek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła oraz patronki Europy; w sobotę wspomnienie św. Józefa robotnika tego dnia dodatkowa msza św. o godz. 9.00.
  3. W tym tygodniu swoją zmianę mają Róże żywego Różańca: w poniedziałek – św. Anny; we wtorek – św. Wincentego a Paulo; w środę – św. Moniki; w czwartek – św. Rodziny; w piątek – św. Andrzeja i w sobotę – św. Teresy.
  4. We wtorek 27 dzień miesiąca po wieczornej Mszy św. procesja różańcowa światła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik szczególnie za chorych.
  5. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  6. W tym tygodniu pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W sobotę 1 maja nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00.
    W niedzielę Msza św. za zmarłych parafian o godz. 16.00 będzie sprawowana na cmentarzu, a nie w kościele.
  7. Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc o godz. 18.00. Zachęcamy również do śpiewania litanii przy przydrożnych kapliczkach.
  8. Polecamy modlitwie ks. Jana Szwaikowskiego CM, który dokładnie dziś przeżywa 40 tą rocznicę swoich święceń kapłańskich. Pod Twoją obronę…