Ogłoszenia Duszpasterskie: II niedziela Zwykła – 17 stycznia 2021 roku

W dniach od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.

  1. W tym tygodniu swoją zmianę mają Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – Św. Jadwigi Królowej i Św. Katarzyny Labouré; we wtorek – św. Józefa.
  2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – wspomnienie św. Józefa Pelczara, bpa;
    w czwartek – św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
  3. Co roku w święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, w naszym Sanktuarium przeżywamy Jubileusze Małżeństw. LISTA TEGOROCZNYCH JUBILATÓW WYWIESZONA JEST W GABLOCIE. BARDZO PROSIMY, O SPRAWDZENIE CZY KTOŚ NIE ZOSTAŁ PRZYPADKOWO POMINIĘTY. Ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne musimy podzielić w tym roku podzielić roczniki jubilatów na cztery grupy. I tak w niedzielę 31 stycznia na godz. 10.00 zapraszamy jubilatów przeżywających swoje 30; 35 i 40 lat małżeństwa, a na godz. 11.30 zapraszamy Jubilatów przeżywających 65; 60; 55; 50; 45 i 25 lat małżeństwa. W niedzielę 7 lutego na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy jubilatów przeżywających 5 rocznicę i 20rocznicę ślubu; a na godz. 11.30 pary obchodzące 10 i 15 lat małżeństwa. Już dziś serdecznie prosimy Muzykę i Parafialny Regionalny Zespół Giewont o włączenie się w uroczystość.
  4. Ponieważ nadal obowiązują obostrzenia sanitarne, dlatego też kolęda odbędzie się w innej formie niż co roku. Rozpoczniemy ją za tydzień w poniedziałek 25 stycznia i zakończymy w sobotę 30 stycznia. Spotkamy się na podwórkach Waszych posesji w godzinach od 13.00 do 15.00 a w sobotę od godziny 9.00. Rodziny, których w tym czasie nie będzie będą mogły umówić się indywidualnie. Każdego dnia na Mszy św. o godz. 18.30 będziemy się modlić w intencjach rodzin odwiedzonych tego dnia. Podczas wspólnej modlitwy prosimy o zachowanie wszystkich obowiązujących wymogów bezpieczeństwa. Dokładny plan odwiedzin na osiedlach zostanie podany w tym tygodniu. Za tydzień na każdej Mszy św. będziemy święcić wodę, którą głowa rodziny poświęci dom w dniu kolędy. Prosimy przynieść swoje pojemniki z nalaną wodą.
  5. Serdecznie zapraszamy na koncerty odbywające się w ramach XII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. W najbliższą sobotę w naszej parafii po Mszy św. o godz. 18.30 w ramach festiwalu koncert kolęd w wykonaniu zespołu ZYNGRY.
  6. Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona na stronie internetowej i w gablocie: „W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.
    Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.