Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2021 roku

 1. W tym tygodniu swoją zmianę mają Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela i św. Anny; w środę św. Wincentego a Paulo; w czwartek św. Moniki; w piątek – św. Rodziny.
 2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; we wtorek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
  w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 3. Co roku w święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, w naszym Sanktuarium przeżywamy Jubileusze Małżeństw. LISTA TEGOROCZNYCH JUBILATÓW WYWIESZONA JEST W GABLOCIE. BARDZO PROSIMY, O SPRAWDZENIE CZY KTOŚ NIE ZOSTAŁ PRZYPADKOWO POMINIĘTY. Ze względu na przepisy epidemiologiczne musieliśmy podzielić roczniki jubilatów. Za tydzień w niedzielę 31 stycznia na godz. 10.00 zapraszamy jubilatów przeżywających swoje 30; 35 i 40 lat małżeństwa, a na godz. 11.30 zapraszamy Jubilatów przeżywających 65; 60; 55; 50; 45 i 25 lat małżeństwa. W niedzielę 7 lutego na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy jubilatów przeżywających 5 rocznicę i 20 rocznicę ślubu; a na godz. 11.30 pary obchodzące 10 i 15 lat małżeństwa. Prosimy Muzykę i Parafialny Regionalny Zespół Giewont o włączenie się w uroczystość.
 4. Od jutra kapłani udadzą się na osiedla naszej parafii w godzinach od 13.00 do 15.00 by błogosławić rodziny i domy. Ponieważ nadal obowiązują obostrzenia sanitarne, dlatego też kolęda odbędzie się w innej formie niż co roku. Wspólna modlitwa będzie miała miejsce przed domem na terenie posesji. Po wspólnej modlitwie kapłan pobłogosławi dom i obecnych i uda się do następnej rodziny. W tym czasie rodzina, która przyjęła błogosławieństwo uda się do swego domu i poświęci wodą święconą całe swoje mieszkanie. Prosimy by w domach przygotować tak jak co roku stół krzyż świece i kropidło oraz wodę święconą oraz kredę poświęconą w uroczystość Trzech Króli którą oznaczymy drzwi naszych domów. Kolęda dodatkowa będzie w sobotę od godz. 9.00. Każdego dnia kolędy zapraszamy przedstawicieli rodzin, na wieczorną Mszę św. o godz. 18.30, która będzie sprawowana w intencji odwiedzonych rodzin. Pozostali członkowie rodziny niech trwają w tym czasie na modlitwie w domu łącząc się dzięki transmisji nabożeństwa w Internecie na stronie naszej parafii. Ze względu na godziny kolędy z księdzem nie będą chodzić po kolędzie ministranci i krucjatki, dlatego bardzo prosimy by czuwać i przed dom wyjść gdy ksiądz będzie u sąsiadów. Korzystając z dobroci fiakrów naszej parafii Księża podczas kolędy będą przemieszczać się saniami. Podczas wspólnej modlitwy prosimy o zachowanie wszystkich obowiązujących sanitarnych wymogów bezpieczeństwa. Jeśli ktoś będzie chciał złożyć ofiarę z okazji kolędy prosimy a by to uczynił na Mszy św. wieczornej danego dnia lub w najbliższą niedzielę.
  Błogosławieństwo Domów – Kolęda 2021r.;
  poniedziałek – piątek od godz. 13.00 do 15.00

  Poniedziałek – Gawlaki i Piszczory; Stary Młyn; Topory i Walkosze
  Wtorek – Galicówka i Klusie; Mrowce Górne; Mrowce Dolne
  Środa – Huty; Oberconiówka
  Czwartek Stachonie Dolne
  Piątek – Janosówka; Stachonie Górne; Wojdyły
  Sobota – Kolęda dodatkowa od godz. 9.00
 5. We wtorek spotkanie Apostolatu Maryjnego po wieczornej Mszy św.
 6. W najbliższą środę 27 dnia miesiąca zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła na godz. 18.30.
 7. Lekarz weterynarii pan Wacław Gutt – Mostowy informuje, że obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie odbędzie się na Olczy dnia 30.01.2021 tj. w sobotę w następujących godzinach: 12.30 – 13.30 przy remizie OSP Olcza; 13.30 – 14.00 na os. Stachonie koło domu państwa Stachoń –Wilk; 14.00 – 14.15 na os. Wojdyły koło domu państwa Sowińskich.
 8. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Zofię Gąsienica, z os. Wojdyły; śp. Stanisławę Stachoń z osiedla Mrowce, modlitewnej pamięci polecamy również śp. Edwarda Kotarbę tatę siostry Ewy dyr. Przedszkola. Wieczny odpoczynek…