Ogłoszenia Duszpasterskie: XVIII Niedziela Zwykła – 2 sierpnia 2020r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości i turystów. Życzymy miłego i aktywnego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 10.00;11.00; 16.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlimy się modlitwą różańcową w intencji ustania epidemii. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania nosa i ust w kościele. Jest to wymóg Sanepidu. Należy go bezwzględnie przestrzegać. Prosimy w miarę możliwości o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
  2. Rozpoczął się miesiąc sierpień zwany miesiącem trzeźwości to czas modlitwy
    o trzeźwość naszego Narodu. Wiele osób podejmuje na ten miesiąc postanowienia abstynenckie, jeśli nie stać nas na takie wyrzeczenie to postarajmy się przynajmniej mocno ograniczyć spożywanie alkoholu. Swoje wyrzeczenia ofiarujmy wraz z modlitwą dobremu Bogu za osoby uzależnione i ich rodziny.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy; we wtorek – św. Jana Marię Vianneya, prezbitera; w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę – św. Dominika, prezbitera.
  4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
    w poniedziałek – św. Barbary; w piątek – Matki Bożej Różańcowej.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Ks. Proboszcz chorych odwiedzi w czwartek od godz. 8.00 pozostali kapłani w piątek od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św.
  6. Pan Burmistrz naszego miasta informuje, że ze względu na organizację V etapu Tour de Pologne w dniu 9 sierpnia (niedziela) w godzinach od 10.00 do 14.30 ul. Powstańców Śląskich będzie zamknięta.