Ogłoszenia Duszpasterskie: XVII Niedziela Zwykła – 26 lipca 2020r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości. Życzymy miłego i aktywnego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 10.00;11.00; 16.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Wypominki – modlitwa za zmarłych w niedzielę przed godz. 9.00 i o godz. 15.30. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania nosa i ust w kościele. Jest to wymóg Sanepidu. Osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą tego uczynić prosimy, by zachowały odpowiedni odstęp. Prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
 2. Tydzień temu świętowaliśmy 190-tą rocznicę pierwszych objawień Matki Bożej siostrze Katarzynie Labouré. Jeszcze raz pragniemy wyrazić wdzięczność za obecność i wspólną modlitwę Pocztom sztandarowym OSP Olcza; Banderii Olczańskiej, Szkoły Podstawowej i Liturgicznej Służbie Ołtarza, dziękujemy członkom róż i strażakom za poniesienie feretronów i figury Matki Bożej Niepokalanej, Muzyce i Zespołowi Giewont za włączenie się w przygotowanie liturgii oraz ministrantom i lektorom. Naszym Siostrom za przygotowanie i przystrojenie świątyni. Dziękujemy za przyozdobienie na ten czas waszych domów i za waszą obecność w strojach regionalnych podczas eucharystii.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy; środę – wspomnienie św. Marty; w piątek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera; w sobotę – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo; we wtorek – św. Moniki; w środę – świętej Rodziny; w sobotę – św. Teresy.
 5. W poniedziałek 27 dzień miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św. i procesję różańcową światła.
 6. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 19.15.
 7. W sobotę 1 sierpnia w 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 17.00
  w godzinę „W” odezwą dzwony kościelne.
 8. W następną niedzielę Msza św. za zmarłych o godz. 16.00 ze względów epidemiologicznych będzie sprawowana nie na cmentarzu lecz w naszej świątyni.
 9. Wczoraj odeszła z tego świata po wieczną nagrodę śp. Barbara Bafia z os. Stary Młyn. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….