Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020 roku

„Pierwsza niedziela po Wielkanocy jest świętem Miłosierdzia, ale musi być i czyn; i żądam czci dla Mojego miłosierdzia przez obchodzenie uroczyście tego święta i przez cześć tego obrazu” To słowa Jezusa do s. Faustyny (Dz. 742).
Niech wielki dar jakim jest niedziela Miłosierdzia nie zostanie przez nas zmarnowany.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 76 Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Celem Tygodnia Miłosierdzia jest budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych i bezdomnych zwłaszcza w tym trudnym czasie epidemii. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i są zachętą do aktywnego włączania się w konkretne dzieła miłosierdzia. W tym miejscu dziękuję wszystkim drogim parafianom, którzy niosą pomoc potrzebującym a szczególnie teraz czasie.
  Dziś po każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego prosząc Boga o ustąpienie epidemii koronawirusa oraz o deszcz.
 2. Przypominamy o Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Nie odkładajmy tej łaski na później.
  W naszej świątyni spowiadamy przed Mszą św. ale można umówić się na spowiedź telefonicznie.
 3. Od jutra we Mszy św. i w nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć w naszym Sanktuarium 53 osoby. Pamiętajmy, że na cmentarzu podczas sprzątania może być jedna osoba przy grobie.
 4. Kalendarz liturgiczny: w czwartek – uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w sobotę – święto św. Marka, ewangelisty.
 5. W tym tygodniu swoją zmianę mają Róże żywego Różańca: w poniedziałek – św. Józefa;
  w piątek – św. Jana Chrzciciela.
 6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się w intencji solenizantów i złożymy życzenia siostrze Jolencie, ks. Jerzemu Rutkowskiemu i ks. proboszczowi. Również za tydzień dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 bardzo prosimy by przyszli na nią rodzice dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św. Po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne.
 7. Przypominamy iż zgodnie z rozporządzeniem zarówno w kościele jak i na terenie wokół kościoła nie zdejmujemy maseczek. Możemy uchylić tylko na czas przyjęcia Komunii świętej.
 8. W obecnej sytuacji gdy do wszystkich skierowana jest rada – ZOSTAŃ W DOMU – proponujemy wykorzystać ten czas pod hasłem – CZYTAJCIE! Jest wiele książek religijnych, przygodowych, sensacyjnych, historycznych. W godz. Od 11.00 do 12.00 można zadzwonić domofonem Domu Misyjnego do ks. Jana Szwaikowskiego CM i zaopatrzyć się w coś do czytania. Zapraszamy!

Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w minionym tygodniu śp. Mariusza Ignasiaka z os.