Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Zmartwychwstania – 12 kwietnia 2020 roku

Alleluja, Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał! Wszystkim drogim Parafianom życzymy: błogosławionych, pełnych Bożej wiary i miłości oraz chrześcijańskiej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Chrystus napełni ufnością nasze serca i obdarzy łaską zdrowia i pokoju.

  1. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przez swoje zaangażowanie przyczynili się do dobrego i owocnego przeżycia Triduum Paschalnego. Przede wszystkim Wam kochani Parafianie za to, że choć epidemia zatrzymały was w domach to jednak pięknie razem duchowo mogliśmy przeżywać wspólnotę modlitwy ten czas. Dziękujemy za wszelkie świąteczne życzenia które otrzymaliśmy, a szczególnie te w wielki czwartek. Księżom dziękuje za czas czuwania by każdy mógł dostąpić pojednania sakramentalnego i przyjąć Komunie św., drogim Siostrom za przygotowanie świątyni oraz czynne włączenie się w liturgię Triduum Paschalnego, parafiankom i parafianom, którzy pomagali w przygotowaniach jak i zbudowaniu Grobu Pańskiego z s. Iwoną, s. Joanną i ks. Jerzym Rutkowskim. Szczególne podziękowania kieruję do pana Andrzeja Skupnia i Fiakrów, dzięki którym kapłani mogli wyjechać na drogi naszej parafii z w piątek z Krzyże, w sobotę by poświęcić pokarmy i w niedzielny poranek ze Zmartwychwstałym ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Niech Dobry Pan nam Błogosławi. Bóg zapłać.
  2. Przypominamy, że do następnej niedzieli podczas Mszy św. w kościele może przebywać tylko 5 osób! Prosimy najmocniej, by były to najbliższe osoby z rodzin w intencjach, których są sprawowane Msze św. Na cmentarzu jeśli robimy porządki przy grobach bliskich może być tylko jedna osoba przy konkretnym grobie.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. W tych W niedzielę i w poniedziałek nie będzie nabożeństw wieczornych. Dlatego zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach poprzez transmisję internetową z naszego sanktuarium.
  4. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego, uroczystości odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Możemy w nich uczestniczyć tylko poprzez transmisję w telewizji.
  6. W tym tygodniu swoją zmianę różańcową ma w poniedziałek – św. Antoniego; w środę –św. Zofii; w czwartek – św. Jana Pawła II w piątek – św. Królowej Jadwigi; w sobotę – św. Katarzyny Labouré. Pamiętajmy tego dnia modlimy się w domu na Mszę przyjdą osoby, które zamówiły intencję.
  7. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w minionym tygodniu śp. Stanisława Cisonia z os. Walkosze. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.