Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 roku

„Miłosierni Miłosierdzia dostąpią.” Pod takim hasłem przeżywamy rozpoczynający się  75 Tydzień Miłosierdzia. „Pierwsza niedziela po Wielkanocy jest świętem Miłosierdzia, ale musi być i czyn; i żądam czci dla Mojego miłosierdzia przez obchodzenie uroczyście tego święta i przez cześć tego obrazu” (Dz. 742). Niech czas dzisiejszego dnia niezostanie przez nas zmarnowany.

 1. Dziś uroczystości odpustowe w parafii na Chramcówkach i w parafii na Cyrhli.
 2. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; Środa – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; Czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, Piątek – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski; Sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika
 3. Zmiany Róż żywego Różańca: w poniedziałek – św. Moniki i św. Rodziny, w środę – św. Józefa; w sobotę – św. Barbary.
 4. Ze względu na uroczystość NMP Królowej Polski, które przypada w I piątek miesiąca, chorych odwiedzimy z Komunią świętą w najbliższy czwartek. od. godz. 9.00.
 5. 1 maja we wspomnienie św. Józefa rzemieślnika dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
  W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. 3 Maja ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00.
 6. 2 maja już po raz piętnasty obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Niech na naszych domach i posesjach pojawią się flagi i pozostaną przez najbliższe dni.
 7. Wizytator katechetyczny rejonu podhalańskiego serdecznie zaprasza maturzystów na wspólną modlitwę do Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu. O godz. 15.30 nabożeństwo i okazja do spowiedzi, o godz. 16.00 Msza św.
 8. W poniedziałek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. Od w środy o godz. 18.00 nabożeństwa majowe ku czci NMP. W piątek spowiedź tylko podczas Mszy świętych.
 9. Wieloletnią tradycją naszej archidiecezji jest, że w nowennie przed uroczystością św. Stanisława, odprawianej w katedrze na Wawelu, uczestniczą parafie wraz ze swymi duszpasterzami, które w roku poprzednim przeżywały wizytację kanoniczną biskupa. Nasza parafia wraz z całym dekanatem zakopiańskim została zaproszona w niedzielę 5 maja na Mszę św. o godz. 17.30. Dlatego chętni na wyjazd do Krakowa niech zgłoszą się i zapiszą na listę w zakrystii do środy. Wyjazd o godz. 14.00.
 10. W sobotę o godz. 17.45 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu sercu Maryi.
 11. 4 maja w sobotę podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 będziemy modlić się za Strażaków naszej jednostki OSP Olcza. Serdecznie zapraszamy strażaków, ich rodziny ale i każdego kto chce podziękować im za ich bezinteresowną służbę na rzecz naszego społeczeństwa.
 12. Za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.