Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Wielkiego Postu – PALMOWA – 14 kwietnia 2019 roku

 1. Niedzielą Palmową rozpoczyna się w Liturgii Kościoła Wielki Tydzień to najważniejszy czas w ciągu roku dla chrześcijanina. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku, i Wielkiej Soboty będzie rozpoczynać się o godzinie 18.00.
  Rezurekcja z procesją w niedzielę o godz. 6.00
  .
  Pamiętajmy o adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – o ile to możliwe według porządku znajdującego się w programie
  Okazja do spowiedzi: Poniedziałek – środa od 6.30 – 7.30; 18.00 – 19.00;
  w Wielki Piątek od 21.00, a w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00. Jednak, jeśli to tylko możliwe zróbmy wszystko, byśmy podczas Triduum Paschalnego byli w stanie łaski uświęcającej.
  Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godzinie 15.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji krzyża, zostaną przekazane na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 2. Od dziś do środy o godz. 20.00 na falach Radia Alex będzie można wsłuchiwać się w rozważania rekolekcyjne. Zachęcamy do słuchania szczególnie te osoby, które nie mogły dotychczas uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych.
 3. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową na ulicach naszego miasta odprawiane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozpocznie się w Sanktuarium Najświętszej Rodziny o godz. 20.00, a następnie ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. Ufam, że podobnie jak w minionych latach duża grupa przedstawicieli naszej parafii.
 4. Szczepan Szpoton CM prosił by wyrazić parafianom wdzięczność w imieniu ubogich za założoną na zakończenie rekolekcji jałmużnę w kwocie 8000 zł.
 5. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca
  w poniedziałek – św. Zofii; we wtorek – św. Jana Pawła II; w środę – św. Jadwigi Królowej, św. Katarzyny Labouré i św. Józefa
 6. Serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i uczniowie SP4 w Zakopanem którzy przygotowali Drogę Krzyżową z bł. księdzem Jerzym Popiełuszką.
  W tym roku wydarzenie to zastąpiło misterium Męki Pańskiej, które było organizowane przez szkołę w minionych latach.
 7. Przy wyjściu do puszek zabierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można również nabyć Baranki z CARITAS na stół wielkanocny. Ofiary składane za baranki przeznaczone są na pomoc dla najuboższych.
 8. Próby liturgiczne dla ministrantów i lektorów przed liturgią Triduum Paschalnego wg. wyznaczeń, które chłopcy otrzymali od księdza opiekuna. Prosimy rodziców o dopilnowanie obecności synów na próbach. Obecność obowiązkowa.
 9. Przypominamy, że uczniowie kl. VI mieszkający na terenie naszej parafii – również uczący się w innych szkołach, którzy chcą rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania powinni zgłosić się do środy na rozmowę do księdza proboszcza.
 10. Podobnie jak w latach ubiegłych w sobotę podczas święcenia pokarmów na stół wielkanocny, będzie zbierana żywność, która trafi do osób i rodzin przeżywających trudności materialne. Wędliny i inne produkty spożywcze będzie można złożyć do przygotowanych koszy. Prosimy o pomoc w dyskretnym wskazaniu takich rodzin i osób przez osobiste zgłoszenie nazwisk do księdza Proboszcza.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dziś m.in. w małym Gościu Niedzielnym dodatek – płyta zespołu „Arka Noego”.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w minionym tygodniu śp. Marię Galica z os. Janosówka. Wieczny odpoczynek … Niech odpoczywa w pokoju