Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Bożego Narodzenia – 30 grudnia 2018 roku

  1. Dziś już ostatnia niedziela roku kalendarzowego. Nie uciekajmy od pytań, które pojawiają się w tym czasie w naszych sumieniach. Pytań: jak przeżyłem miniony rok? O ile stałem się lepszym człowiekiem? Czy ponaprawiałem wyrządzone krzywdy? I wiele im podobnych.
  2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w środę – św. Teresy; w czwartek – św. Barbary.
  3. W poniedziałek 31 grudnia na zakończenie roku kalendarzowego nabożeństwo i Msza św. w intencji dziękczynno-przebłagalnej o godz. 16.30.
  4. We wtorek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Pierwszy dzień nowego roku jest czasem szczególnej modlitwy całego Kościoła o Pokój na świecie w tej intencji będziemy się modlić w czasie nabożeństwa o godz. 18.00. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Jest to również dzień imienin ks. Mieczysława Kozłowskiego CM byłego proboszcza naszej parafii. Polecamy go Waszym modlitwom.
  5. Spotkanie opłatkowe i wspólne śpiewanie kolęd dla Apostolatu Maryjnego i Róż Żywego Różańca w najbliższy czwartek o po Mszy św. wieczornej.
  6. Za dwa tygodnie w sobotę 12 stycznia po Mszy św. o godz. 17.00 na spotkanie opłatkowe zapraszamy Strażaków OSP Olcza. Natomiast 13 stycznia w niedzielę o godz. 18.00 nabożeństwo i Msza św. a po niej świąteczne spotkanie dla Przewodników Tatrzańskich.
  7. Wizytę duszpasterską tzw. Kolędę rozpoczniemy dnia 2 stycznia czyli od najbliższej środy. Dokładny program wywieszony jest w gablocie pod chórem. Kolędę rozpoczynać będziemy w zwykłe dni od godz. 15.00, w soboty od godz. 9.00 i na kolejnym osiedlu od godz. 15.00, a w niedziele od godz. 14.00. Nie zapomnijmy o odpowiednim przygotowaniu stołu na którym postawmy: krzyż, świece, naczynie z wodą święconą, kropidło, Pismo święte, a także zeszyty do katechezy dzieci i młodzieży. Jeśli ktoś nie może być obecny w wyznaczonym dniu może zgłosić w zakrystii kolędę na ostatni dzień. (Plan wizyt osobna karta).
  8. W najbliższą sobotę w Katedrze Wawelskiej święcenia biskupie przyjmie ks. prof. Janusz Mastalski. Nowego biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej i jego posługę polecamy wstawiennictwu Niepokalanej. O Maryjo bez grzechu poczęta…
  9. W naszych modlitwach pamiętajmy o rodzinach tragicznie zmarłych górników w kopalni w Karwinie w Czechach. Pod Twoją obronę… Polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych górników. Wieczny odpoczynek…