Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIII Niedziela Zwykła – 9 września 2018 r.

  1. Kalendarz liturgiczny: w czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła; w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w sobotę – wspomnienie NMP Bolesnej.
  2. Swoją zmianę w tym tygodniu mają następujące Róże Żywego Różańca:
    w czwartek – św. Antoniego; w sobotę – św. Zofii.
  3. W następną niedzielę 16.09.2018 r., ks. Arcybiskup zaprasza na coroczną pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Chętnych na wspólny wyjazd prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii do środy włącznie.
  4. Przez kolejne niedziel aż do 15 listopada zapraszamy po Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 do dolnego kościoła, na wystawę pt. „Od żołnierza do generała”. Wystawa składa się z dwóch części, pierwsza w holu do reprodukcje starych zdjęć, druga w sali katechetycznej zbudowana z eksponatów takich jak mundury szable i inne osobiste rzeczy żołnierzy z czasów walki o niepodległość. W niedzielę oprowadza po niej sam autor wystawy pan Adam Kitkowski, w tygodniu udostępniona jest tyko pierwsza część.
  5. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W następną niedzielę 16 października po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się w auli dolnego kościoła obowiązkowe spotkanie dla rodziców wszystkich kandydatów. Obecność rodzica i zaakceptowanie zasad obowiązujących w nowym roku jest warunkiem kontynuowania przygotowań przez młodzież. W razie uzasadnionej nieobecności prosimy rodziców o jak najszybszy indywidualny kontakt z ks. Jerzym Rutkowskim CM.
    Rodziców dzieci, którzy nie wzięli jeszcze zdjęć i filmu z I Komunii Świętej, informujemy, że można je odebrać w zakrystii.
  6. Dziś zgodnie z zapowiedzią po Mszach św. będzie zbierana kwesta na rehabilitację i terapię Mateusza Głowni. Mateusz jest jedenastoletnim chłopcem, potrzebującym całodobowej opieki oraz ciągłej rehabilitacji. W drugim roku życia zdiagnozowano u niego autyzm dziecięcy oraz zaburzenia sensomotoryczne. Już dziś za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowani w imieniu najbliższej jego rodziny i przyjaciół.

Cały rozpoczynający się tydzień, nas samych i ludzi, których spotkamy, wszystkich chorych, cierpiących i samotnych polećmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi. „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy…”.