Ogłoszenia Duszpasterskie: XXII Niedziela Zwykła – 2 września 2018 r.

 1. Dziś dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.
 2. Od poniedziałku Msze św. wieczorne o godz. 18.30.
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w sobotę – święto Narodzenia NMP.
 4. Swoją zmianę w tym tygodniu mają następujące Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Barbary; w piątek – Matki Bożej Różańcowej.
 5. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego jutro o godz. 9.00 Ze względu na trwający remont w budynku szkoły, uroczysty apel będzie miał miejsce bezpośrednio po Mszy św. w auli dolnego kościoła. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami przejdą do klas w szkole.
 6. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00. Ks. Jerzy Rutkowski do chorych uda się od godz. 10.00. Spowiedź dla uczniów od godz. 17.30. Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
 7. 09.2018 r. czyli za dwa tygodnie w sobotę odbędzie się coroczna pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Chętnych na wspólny wyjazd prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii.
 8. Zapraszamy dziś po Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 do dolnego kościoła, na wystawę pt. „Od żołnierza do generała”. Umieszczona jest ona w holu i sali katechetycznej. Oprowadza po niej sam autor wystawy pan Adam Kitkowski.
 9. Za tydzień po Mszach św. będzie zbierana kwesta na rehabilitację i terapię Mateusza Głowni. Mateusz dziś jest jedenastoletnim chłopcem, potrzebującym całodobowej opieki oraz ciągłej rehabilitacji. W drugim roku życia zdiagnozowano u niego autyzm dziecięcy oraz zaburzenia sensomotoryczne. Już dziś za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowani w imieniu najbliższej jego rodziny i przyjaciół.

Cały rozpoczynający się tydzień, nas samych i ludzi, których spotkamy, wszystkich chorych, cierpiących i samotnych polećmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi. „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy…”.