Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Wielkiego Postu 25 lutego 2018 roku

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 17.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00. Jak co roku możemy włączyć się w akcję Caritas pomocy najuboższym nabywając cukrowe baranki wielkanocne.
  2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Anny; we wtorek – św. Wincentego a Paulo; w środę – św. Moniki i św. Rodziny; w czwartek – św. Teresy i w sobotę – św. Barbary.
  3. We wtorek Msza św. i procesja Różańcowa światła o godz. 20.00.
  4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę 28 lutego po Mszy św. wieczornej.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek na wieczornej mszy św. modlimy się w intencji powołań. W piątek chorych odwiedzimy od godz. 9.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.15.
  6. W dniu wczorajszym rozpoczęła się w dekanacie zakopiańskim wizytacja kanoniczna. Takie wizytacje są przeprowadzane co 5 lat. Naszą parafię ks. bp Jan Szkodoń będzie wizytował w dniach 17 i 18 marca (sobota i niedziela). Już dziś wzywając wstawiennictwa NMP obejmujemy naszą modlitwą ks. biskupa jak i naszą wspólnotę parafialną prosząc Boga o dobre owoce tego szczególnego czasu.
  7. Bardzo dziękuję ks. Jerzemu, s. Joannie, nauczycielom Szkoły Podstawowej p. Małgorzacie Lasiak i p. Paulinie Zwijacz oraz seminarzystom z Seminarium Internum Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji za przeprowadzenie półkolonii dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.
  8. Zapisy do Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Ochronka Św. Józefa w Zakopanem Olcza na rok szkolny 2018/2019 już trwają. Zainteresowanych Rodziców prosimy o pobranie i wypełnienie KARTY ZAPISU DZIECKA, którą należy złożyć do dnia 8 marca 2018r. jest to termin ostateczny.
  9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 informuje, że od 1 marca rozpocznie się rekrutacja do oddziału zerowego oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019. Uprasza się zainteresowanych rodziców do zgłaszania się do szkoły celem dokonania zapisu dziecka. Należy ze sobą zabrać: dowód osobisty (rodzica; opiekuna prawnego); odpis aktu urodzenia dziecka oraz PESEL dziecka.
  10. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższy czwartek 1 marca po Mszy św. wieczornej.