Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 roku

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 17.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00. Jak co roku możemy włączyć się w akcję Caritas pomocy najuboższym nabywając przy wyjściu z kościoła cukrowe baranki wielkanocne.
  2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w środę – Różę Matki Bożej Różańcowej.
  3. Już za dwa tygodnie naszą parafię w ramach wizytacji kanoniczej będzie wizytował ks. bp Jan Szkodoń. Już dziś wzywając wstawiennictwa NMP obejmujemy naszą modlitwą ks. biskupa jak i naszą wspólnotę parafialną prosząc Boga o dobre owoce tego szczególnego czasu.
  4. Katecheta zaprasza na spotkanie rodziców młodzieży, która za dwa tygodnie przyjmie sakrament bierzmowania, odbędzie się w następną niedzielę 11 marca po mszy świętej o godz. 11.00 w salce dolnego kościoła.
  5. Młodzież z naszego Dekanatu organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy w styczniu 2019 r. Koszty są duże, sami podejmują różne prace by zdobyć potrzebne fundusze. Pojawiła się też prośba o wsparcie tej inicjatywy. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będą przy wyjściu z kościoła zbierać ofiary do puszek na ten cel.
  6. Zapisy do Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Ochronka Św. Józefa w Zakopanem Olcza na rok szkolny 2018/2019. Zainteresowanych Rodziców prosimy o pobranie i wypełnienie KARTY ZAPISU DZIECKA, którą należy złożyć do dnia 8 marca 2018r. jest to termin ostateczny.
  7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 informuje, że od 1 marca trwa rekrutacja do oddziału zerowego oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019. Uprasza się zainteresowanych rodziców do zgłaszania się do szkoły celem dokonania zapisu dziecka. Należy ze sobą zabrać: dowód osobisty (rodzica; opiekuna prawnego); odpis aktu urodzenia dziecka oraz PESEL dziecka.
  8. Za tydzień w niedzielę swoją XXIV pielgrzymkę do Częstochowy będą przeżywać przewodnicy turystyczni z całej Polski. Również i z Zakopanego wyjeżdża grupa na Jasną Górę. Jeśli są jednak chętni, którzy chcieliby pielgrzymować z przewodnikami Tatrzańskimi do Ołtarza Królowej Polski to serdecznie zapraszamy są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd ok godz. 4.00. z parkingu koło remizy OSP Olcza. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Koszt 55 zł.
  9. Całej Redakcji Radia ALEX z racji 28 rocznicy powstania, która przypada dokładnie 10 marca – składamy najserdeczniejsze życzenia wsparte modlitwą. Niech Maryja, Niepokalana wyprasza zdroje łask. Dobry Bóg niech uświęca wszelkie Wasze działanie i błogosławi każdego dnia w pracy i życiu osobistym. Wszelkiego dobra w imieniu parafii i wszystkich, którzy na falach tego radia słuchają Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 18.30.