OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Zwykła 5 lutego 2017 roku

 1. Trwa czas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Serdecznie witamy w naszej parafii na Olczy wszystkich Gości, życząc miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00.
 2. Przy tej okazji pragnę przypomnieć parafianom, którzy przyjmują grupy z księżmi, że na terenie naszej parafii Mszę św. można sprawować w następujących miejscach:
  w Kościele Parafialnym; w domowej kaplicy ks. Misjonarzy; w domowej kaplicy u Sióstr Służebniczek i ewentualnie w kaplicy cmentarnej. Poza tymi miejscami nie wolno sprawować Eucharystii, a już na pewno nie w jadalniach domów wczasowych.
  Byłoby to poważnym nadużyciem. Wyjątek stanowi eucharystia w domu przy osobie bardzo chorej. Kapłanom jest znany Kodeks Prawa Kanonicznego, a także Instrukcja o godnym sprawowaniu Eucharystii „REDEMPTIONIS SACRAMENTUM”.
 3. Dziś nabożeństwie eucharystyczne o godzinie 18.00.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę. Jak z każdej pierwszej niedzieli są przeznaczane na prace inwestycyjne w świątyni i wokół niej.
 5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy; w sobotę – wspomnienie NMP z Lourdes – tego dnia obchodzimy XXV Światowy Dzień Chorych.
 6. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy we wtorek Róże Matki Bożej Różańcowej.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 17.00.