OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1 STYCZNIA 2017 ROKU

  1. Dzisiaj w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem w pierwszy dzień Nowego Roku przypada 50 Światowy Dzień Pokoju. Módlmy się, aby na całym świecie panowała zgoda i pokój, prośmy także o pojednanie w naszym parlamencie. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne w intencji pokoju.
  2. Poniedziałek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; w piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli); w następną niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego
  3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże: w poniedziałek – św. Teresy; we wtorek – św. Barbary; w sobotę – Matki Bożej Różańcowej.
  4. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto obowiązkowe, dlatego Msze św. w Sanktuarium odprawimy w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę św. w intencji powołań na godz. 17.00, w sobotę o godz. 16.30 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Ponieważ przed samymi świętami odwiedziliśmy naszych drogich chorych, a w styczniu I piątek przypada w uroczystość Trzech Króli dlatego najbliższe odwiedziny będą w pierwszy piątek lutego. Pamiętajmy jednak, że w każdej chwili jeśli jest taka potrzeba można wezwać kapłana z posługą do chorej osoby.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu do koszyków przy wyjściu z kościoła, które zostały przekazane na pomoc w zakupie drogich leków i leczenia dla ucznia drugiej klasy naszego, u którego zdiagnozowano białaczkę. Zebrano na ten cel prawie 12 tys. zł. Bóg zapłać.
  6. W ramach VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze zaś się Jezu pod Giewontem zrodziył…” serdecznie zapraszamy za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.30 na koncert zespołu POLONIORZE z Kościeliska. Informacje o innych koncertach znajdują się na plakacie w gablocie pod chórem.
  7. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 na Olczy serdecznie zapraszają 6 stycznia w święto Trzech Króli, na jasełka pt. „Srebrny Aniołek”; przedstawienie będzie miało miejsce w auli dolnego kościoła po Mszy św o godz. 11.00. Po przedstawieniu odbędzie się kwesta. Uzyskane środki przeznaczone będą na pomoc poważnie choremu chłopcu. Podzielmy się sobą i odrobiną serca. W imieniu szkoły zaprasza p. dyr. Władysław Filar.
  8. W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:+ Helena Majerczyk z os. Mrowce, + Stanisław Walkosz – Jambor z os. Stachonie i + Andrzej Stachoń z os. Huty. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”
  9. Dziś można zyskać odpust zupełny za odmówienie lub odśpiewaniu hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok.