OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA 14 sierpnia 2016 roku

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości odpoczywających na Olczy i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Msze św. w Sanktuarium codziennie godz. 7.00 i 20.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.
  Dziś w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP zapraszamy na wieczór uwielbienia na godz. 20.00.
  W naszych modlitwach często Pana Boga prosimy, przepraszamy i dziękujemy, a tak rzadko Go uwielbiamy. Dlatego zróbmy wszystko by dziś wieczorem nie zabrakło nas na tym wspólnym uwielbieniu.
 2. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu: we wtorek – św. Zofii i św. Jana Pawła II; w środę – św. Jadwigi Królowej; w czwartek – św. Katarzyny Labouré; w piątek – św. Józefa.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – prezbitera i męczennika; w poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP; w środę – święto św. Jacka, prezbitera tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Jacku Hareńczyku; w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 4. Trwa miesiąc sierpień. W miesiącu tym modlimy się o trzeźwość w naszym narodzie, w naszej parafii i w naszych rodzinach. Zachęcam również, aby w tym miesiącu powstrzymać się lub też ograniczyć spożywanie napojów alkoholowych, a swoje wyrzeczenie ofiarować w intencji uzależnionych i ich rodzin.
 5. Jutro – 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w tym dniu w naszym Sanktuarium można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. jak w niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Tego dnia na Mszy św. o godz. 11.00 s. Jadwiga Mięsowska ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP złoży w naszej świątyni śluby wieczyste. Dla naszej parafii jest to wydarzenie historyczne. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji siostry. Niech nie zabraknie dzieci, które siostra dotychczas uczyła w przedszkolu.
 6. W czwartek (19 sierpnia) parafia p.w. Świętego Krzyża zaprasza, parafian, turystów i gości na pielgrzymkę na Giewont z racji 115 rocznicy poświęcenia krzyża. Rozpoczęcie Mszą św. w tamtejszym kościele o godz.9.00.
 7. Za tydzień w niedzielę kazania będzie głosił ks. Janusz Bola SDS, proboszcz parafii na Pardałówce, a ofiary złożone na tace będą przeznaczone na pomoc w budowie tamtejszej świątyni parafialnej.
 8. Prałat Jan Kabziński zaprasza wszystkie parafie z dekanatu Zakopiańskiego do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach do uczestniczenia we Mszy św. o godz. 17.00 i w procesji światła w dniu 22 sierpnia 2016r./ tj. poniedziałek za tydzień/.
 9. Dziś po każdej Mszy św. zapraszamy na wysłuchanie ok. 20 minutowej katechezy świeckiej misjonarki pani Anny Krogulskiej na temat Całunu Turyńskiego.
 10. W miniony czwartek na Madagaskarze odbył się pogrzeb śp. ks. Marka Maszkowskiego, polećmy Bożemu Miłosierdziu tego, który bywał gościem w naszej parafii, a całe swoje życie poświęcił pracy misyjnej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…