OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 7 SIERPNIA 2016 ROKU

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości odpoczywających na Olczy i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Msze św. w Sanktuarium codziennie godz. 7.00 i 20.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne. (Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu)
  2. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu: w poniedziałek – Matki Bożej Różańcowej; w sobotę – św. Antoniego.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Dominika, kapłana; we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy; w sobotę – święto NMP Kalwaryjskiej.
  4. Trwa miesiąc sierpień. W miesiącu tym modlimy się o trzeźwość w naszym narodzie, w naszej parafii i w naszych rodzinach. Zachęcam również, aby w tym miesiącu powstrzymać się lub też ograniczyć spożywanie napojów alkoholowych, a swoje wyrzeczenie ofiarować w intencji uzależnionych i ich rodzin.
  5. Spotkanie dla rodziców młodzieży i dzieci, które wyjeżdżają na kolonijne nad morze odbędzie się w środę o godz. 19.00 w auli dolnego kościoła.
  6. 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP s. Jadwiga Mięsowska złoży w naszej świątyni śluby wieczyste. W wigilię tej uroczystości zapraszamy na wieczór uwielbienia, czyli 14 sierpnia o godz. 20.00 w czasie, którego będziemy się modlić śpiewem i tańcem. Na ten wieczór uwielbienia trzeba się także przygotować i można się też włączyć bardzo aktywnie. Dla wszystkich chętnych, grających na jakimkolwiek instrumencie, śpiewających lub chcących tańczyć odbędzie próba 8 sierpnia w poniedziałek o godz. 18.00 w dolnym kościele.
  7. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, będzie gościć p. Mery Wagner kanadyjską obrończynię życia dzieci nienarodzonych, która łącznie spędziła 6 lat w więzieniach za to, że wchodziła z białą różą do aborcyjnych klinik i modlitwą ogarniała kobiety, które decydowały się na akt aborcyjny. Spotkanie będzie miało miejsce we wtorek 9 sierpnia o godz. 19.00. Rozpocznie się wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.30 w intencji nienarodzonych dzieci, oraz kobiet, które dokonały aborcji, ale także będziemy prosić Boga o łaskę – dar prawa w naszej Ojczyźnie, które będzie chroniło życie od poczęcia po naturalną śmierć.
  8. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. będzie możliwość wysłuchania wykładu na temat „Całunu turyńskiego”.
  9. W miniony piątek odbył się pogrzeb śp. ks. Kardynała Franciszka Macharskiego, polećmy Bożemu Miłosierdziu tego, który wspierał budowę naszej świątyni, a 28 lat temu w dniu 31 lipca 1988 r. poświęcił ją. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…